≈фект кави - самонав≥юванн€?
≈фект кави - самонав≥юванн€?

Ѕагато хто з нас, прокинувшись вранц≥, звикли випивати чашечку кави дл€ бадьорост≥. ћи щиро вважаЇмо, що кофењн здатний зар€дити нас енерг≥Їю ≥ силою, а тому не приступаЇмо до справ, не випивши ароматного напою. јле досл≥дженн€ показали, що ефект кави - це всього лише самонав≥юванн€.

¬чен≥ провели досл≥дженн€, в ход≥ €кого говорили учасникам експерименту, що кава, €ку вони п'ють, м≥стить кофењн, хоча нап≥й був без кофењну. ѕри цьому зазначалос€ пом≥тне п≥двищенн€ продуктивност≥ прац≥ ≥ пол≥пшенн€ настр≥й випробовуваних. ÷≥каво, що у де€ких з них настр≥й пол≥пшувавс€ нав≥ть б≥льшою м≥рою, н≥ж у тих, хто пив справжню каву.

¬ результат≥ досл≥джень вчен≥ встановили, що п≥дбадьорлив≥ властивост≥ кави можна по€снити самонав≥юванн€м людей, €к≥ оч≥кують в≥д кави саме такого ефекту. ÷≥ оч≥куванн€ змушують людей в≥дчувати прилив сил, нав≥ть €кщо в орган≥зм≥ немаЇ н≥ грама кофењну.

 офењн, €к в≥домо, Ї сильним стимул€тором, €кий впливаЇ на головний мозок, запоб≥гаЇ втом≥ ≥ сонлив≥сть. «а твердженн€ми вчених, люди, €к≥ п'ють не менше трьох чашок кави в день, р≥дше страждають на хворобу јльцгеймера.


08.06.2016