¬ €кому в≥ц≥ мозок людини найб≥льш енерг≥йний?
¬ €кому в≥ц≥ мозок людини найб≥льш енерг≥йний?
¬ €кому в≥ц≥ мозок людини найб≥льш енерг≥йний?

«а рахунок того, що мозок людини б≥льш активний, н≥ж у ≥нших ссавц≥в, велика частина енерг≥њ орган≥зму дитини використовуЇтьс€ саме дл€ розвитку головного мозку. ¬становлено, що пер≥оди ≥нтенсивного росту мозку зб≥гаютьс€ з пер≥одами, коли зростанн€ т≥ла в довжину спов≥льнюЇтьс€ або зупин€Їтьс€.

¬ ход≥ досл≥джень було встановлено, що п'€тир≥чним д≥т€м потр≥бно в два рази б≥льше глюкоза дл€ живленн€ мозку, чим доросл≥. Ўвидше за все, в цьому причина того, що в дитинств≥ темп росту людини б≥льш типовий дл€ рептил≥й, н≥ж дл€ ссавц≥в.

¬чен≥ вивчили ≥снуюч≥ дан≥ ћ–“, оц≥нивши обс€ги головного мозку ≥ споживанн€ ним глюкози. ¬они встановили в≥к, коли мозок поглинаЇ б≥льшу частину ресурс≥в: в≥н зб≥гавс€ з пер≥одом зниженн€ швидкост≥ ф≥зичного зростанн€. ¬и€вилос€, що п≥сл€ певного в≥ку стаЇ важко встановити за розм≥рами мозку, ск≥льки йому рок≥в. Ѕ≥льше вкажуть на це мовленн€ дитини ≥ повед≥нка. –езультати досл≥дженн€ показали, що цьому Ї по€сненн€.

–ан≥ше вчен≥ вважали, що максимум енерг≥њ надходить в мозок при народженн≥, так €к в цей момент житт€ мозок Ї б≥льшим за ≥нших орган≥в. јле тепер вчен≥ ви€вили, що це помилкова думка. ” в≥ц≥ 4-5 рок≥в мозок споживаЇ 66% енерг≥њ всього орган≥зму. ” цей пер≥од в мозку по€вл€Їтьс€ велика к≥льк≥сть з'Їднань (синапс≥в). Ќе випадково цей в≥к називають в≥ком Ђчомучокї ≥ людина д≥знаЇтьс€ про багато речей, €к≥ њй знадобл€тьс€ в житт≥.