Ћюдина - головне джерело м≥кроб≥в
Ћюдина - головне джерело м≥кроб≥в
Ћюдина - головне джерело м≥кроб≥в

∆итт€ людини т≥сно пов'€зане з проживанн€м м≥кроб≥в. Ѕ≥льш того, м≥кроби живуть всередин≥ кожного ≥ндив≥дуального орган≥зму. “акож американськ≥ вчен≥ довели, що сп≥льноти м≥кроб≥в т≥сно пов'€зан≥ з м≥сцем проживанн€ людини.

ƒосл≥дженн€ показали, що коли людина перењжджаЇ або збираЇ реч≥, м≥кроб≥олог≥чна хмара бактер≥й передислокуЇтьс€ разом з нею. ¬чен≥ прот€гом шести тижн≥в вивчали м≥кроби семи с≥мей та њхн≥х будинк≥в. ‘ах≥вц≥ анал≥зували геноми бактер≥й, €к≥ паразитують на домашн≥х тваринах, на шк≥р≥ людей, на численних поверхн€х побутових предмет≥в.

≈ксперимент ви€вив, що ≥снуЇ 4 м≥льйони посл≥довностей ƒЌ . ¬чен≥ визначили, що бактер≥йн≥ групи на руках, на ногах ≥ в н≥здр€х людини повн≥стю ≥дентичн≥ тим, €к≥ накопичуютьс€ в будинку.

ƒосл≥дники вивчали процеси перенесенн€ м≥кроб≥в в≥д живого орган≥зму до ф≥зичних об'Їкт≥в. Ўл€хом лабораторних досл≥д≥в було встановлено, що джерелом хвороботворних м≥кроорган≥зм≥в часто стають сам≥ люди.

¬чен≥ також побачили, що члени одн≥Їњ с≥м'њ мають б≥льше число загальних бактер≥й, н≥ж у випадкових перехожих. ѕри перењзд≥ на ≥ншу житлову площу вплив людини на м≥кробне середовище колишнього будинку практично припин€Їтьс€.