¬ч≥тьс€ керувати негативними емоц≥€ми!
¬ч≥тьс€ керувати негативними емоц≥€ми!
¬ч≥тьс€ керувати негативними емоц≥€ми!

≈моц≥њ - нев≥д'Їмна частина нашого житт€. Ќа жаль, не вс≥ емоц≥њ позитивн≥, часто негатив вируЇ в нашому нутр≥. ѕроблема в тому, що негативн≥ емоц≥њ у вигл€д≥ роздратуванн€ ≥ злост≥ часто виливаютьс€ на наших д≥тей. якщо таке трапл€Їтьс€, варто задуматис€ ≥ спробувати справл€тис€ з≥ своњм настроЇм.

ѕсихологи рекомендують к≥лька способ≥в приборканн€ негативних емоц≥й.

1. ѕри по€в≥ перших ознак роздратуванн€ по в≥дношенню до дитини, спробуйте зрозум≥ти його причини.

ѕричин може бути дек≥лька. ѕроанал≥зувавши повед≥нку дитини, ви зрозум≥Їте, що причина зовс≥м не в др≥бних вит≥вках дитини. ЌеприЇмност≥ на робот≥, погане самопочутт€, проблеми з чолов≥ком, ф≥нансов≥ труднощ≥ ≥ маса ≥нших причин, €к≥ н≥€к не в≥днос€тьс€ до дитини, можуть викликати гн≥в, а дитина просто потрапила Ђп≥д гар€чу рукуї.

ѕри ви€влен≥ причини впоратис€ з роздратуванн€м набагато прост≥ше.

якщо ви все ж встигли з≥рватис€, перед дитиною потр≥бно вибачитис€. «найд≥ть в соб≥ мужн≥сть визнати свою провину перед малюком, скаж≥ть, що в≥н н≥ до чого. ” такому випадку д≥ти краще розум≥ють батьк≥в, вчатьс€ анал≥зувати ≥ свою повед≥нку.

2. Ќе накопичуйте в соб≥ роздратуванн€

–оздратуванн€ без контролю може перейти в агрес≥ю або депрес≥ю. ѕотр≥бно знайти вих≥д негативу, Ђвипустити парї. ” кожного св≥й метод дл€ цього: можна порвати стару газету на шматки (але не на очах у дитини), комусь допоможе митт€ посуду, комусь - ф≥зичне навантаженн€.

ћоже бути корисна проста вправа - затримайте диханн€ на к≥лька секунд в момент наступаючого Ђвибухуї. ”вага переключитьс€ ≥ стрес п≥де.

∆≥нкам корисно в момент стресу поплакати де-небудь в затишному м≥сц≥, знову ж таки, щоб дитина не бачила.

3. Ќе намагайтес€ бути ≥деальними батьками

≈моц≥њ - нормальне €вище. Ќегативна реакц≥€ на повед≥нку дитини може бути виправдана, €кщо вона робить щось, що загрожуЇ њњ життю (л≥зе на п≥дв≥конн€, граЇ з вогнем, переб≥гаЇ вулицю в недозволеному м≥сц≥). ” цьому випадку дитин≥ обов'€зково треба по€снити причини вашого гн≥ву.

4. ќбмежте перегл€д телепередач ≥ ф≥льм≥в з негативним характером.

«вичайно, даний список метод≥в управл≥нн€ негативними емоц≥€ми можна продовжувати. Ѕатьки можуть зробити це, спираючись на власний досв≥д.


01.08.2016