„им загрожуЇ читанн€ лежачи?
„им загрожуЇ читанн€ лежачи?

« дитинства нам батьки твердили, що лежачи читати шк≥дливо дл€ зору. јле €к приЇмно влаштуватис€ з ц≥кавою книгою на улюбленому диван≥!

„ому читати лежачи шк≥дливо?

¬с€ справа в тому, що при читанн≥ в положенн≥ лежачи в≥дбуваЇтьс€ неправильне заломленн€ св≥тла, що згодом призведе до порушенн€ зору, зокрема, до короткозорост≥. ѕоспостер≥гайте сам≥: коли ви лежите з книгою, досить складно зберегти потр≥бну в≥дстань в≥д тексту до очей, €ка повинна бути приблизно 30-35 см. якщо регул€рно читати лежачи, з≥р може втратити свою гостроту.

 р≥м того, при читанн≥ лежачи грудна кл≥тка знаходитьс€ в здавленому стан≥, тому порушуЇтьс€ правильне диханн€. ¬ результат≥ наш≥ кл≥тини ≥ мозок отримують менше кисню, н≥ж необх≥дно дл€ нормальноњ роботи. ј д≥€льн≥сть нашого мозку багато в чому залежить в≥д правильного диханн€. ÷е може призвести нав≥ть до порушенн€ ≥нтелектуальноњ д≥€льност≥. як насл≥док, в лежачому положенн≥ ми починаЇмо засвоювати менше потр≥бноњ ≥нформац≥њ, нас швидко стомлюЇ таке читанн€, хилить до сну. ƒо реч≥, саме тому багато хто бере з собою в л≥жко книгу, щоб допомогти соб≥ заснути швидше.

Ѕол≥ в потиличн≥й частин≥ голови - це теж результат читанн€ лежачи. ѕов'€зано це з тим, що в даному положенн≥ циркул€ц≥€ кров≥ стаЇ пов≥льн≥ше, що може привести до заст≥йних €вищ в кор≥ головного мозку.

„итанн€ лежачи - це шк≥длива звичка, €ка стоњть на третьому м≥сц≥ за поширен≥стю п≥сл€ зловживанн€ алкоголем ≥ кур≥нн€м.

як бачите, читанн€ в л≥жку несе безл≥ч проблем, тому краще в≥дмовитис€ в≥д ц≥Їњ звички.

≤деальне положенн€ дл€ читанн€ - сто€чи. ћожна читати ≥ сид€чи, це набагато краще, н≥ж лежачи, але г≥рше, н≥ж сто€чи. “акож завжди потр≥бно тримати спину р≥вною, не сид≥ти занадто часто й подовгу. √оловне - завжди пам'€тати про в≥дстань тексту в≥д книги до очей (30-35 см).


16.07.2016