Ќе дозвол€йте дитин≥ бути тираном!
Ќе дозвол€йте дитин≥ бути тираном!
Ќе дозвол€йте дитин≥ бути тираном!

¬ останн≥ роки часто можна спостер≥гати випадки дит€чоњ та п≥дл≥тковоњ агрес≥њ проти своњх батьк≥в. ћаленьк≥ тирани можуть перетворити житт€ своњх близьких на справжнЇ пекло.

„ому так в≥дбуваЇтьс€?

¬и€вл€Їтьс€ дитина-диктатор може вирости в будь-€ких с≥м'€х ≥ у будь-€ких батьк≥в. ѕри цьому н≥ в≥к батьк≥в, н≥ њх соц≥ально-економ≥чний статус великоњ рол≥ в цьому не граЇ. јле психологи запевн€ють - тиранами не народжуютьс€, ними стають.

ѕерш≥ про€ви деспотизму можна пом≥тити вже в ранньому в≥ц≥ - 5 рок≥в. ‘ах≥вц≥ вважають це серйозним упущенн€м у вихованн≥ з боку батьк≥в з найперших дн≥в житт€ дитини.

якщо не поставити ситуац≥ю своЇчасно п≥д контроль, не звернути на нењ уваги, €кщо виховувати дитину в атмосфер≥ потуранн€ ≥ вседозволеност≥, не охарактеризувати дл€ нењ ч≥тких меж особистоњ свободи, то така дитина виросте деспотом, але вже дорослим.

Ќайчаст≥ше це в≥дбуваЇтьс€ в родинах, де батьки - нер≥шуч≥ люди, €к≥ бо€тьс€ завдати шкоди своЇму чаду в≥дмовою або забороною, буваЇ, що ними рухаЇ почутт€ провини перед важко хворою дитиною або ≥нвал≥дом.

ўе один вар≥ант неблагополучного розвитку ситуац≥њ - поганий приклад батька, €кий у присутност≥ дитини ображаЇ мат≥р. ƒл€ дитини така повед≥нка стаЇ нормою, перенос€чи њњ на своЇ вже доросле житт€.

як правило, жертвою агрес≥њ дитини в с≥м'њ стаЇ мати, так €к саме вона надаЇ протид≥ю цьому, напол€гаЇ на зм≥н≥ повед≥нки п≥дл≥тка. “атус≥ ж в таких с≥м'€х займають вич≥кувальну позиц≥ю, залишаючись в т≥н≥.

Ѕатьки повинн≥ розум≥ти, що т≥льки сп≥льними зусилл€ми в питанн€х вихованн€ ≥з самого раннього пер≥од≥в житт€ дитини вони зможуть уникнути проблеми агрес≥њ ≥ не виростити маленьке чудовисько.


12.07.2016