як не допустити у дитини глисти?
як не допустити у дитини глисти?
як не допустити у дитини глисти?

√листи у дитини - р≥ч неприЇмна, але поширена. «нають про них вс≥, але на д≥л≥ симптоми зараженн€ знайом≥ небагатьом. ¬ результат≥ багато батьк≥в нав≥ть не п≥дозрюють, що паразити живуть в т≥л≥ њх д≥тей ≥ нав≥ть в них самих.

як ви€вити проблему гельм≥нт≥в в орган≥зм≥ ≥ €к в≥д цього вберегтис€?

ѕаразити потрапл€ють в орган≥зм в≥д тварин, з немитими руками та погано вимитими фруктами ≥ овочами.

√листи бувають трьох вид≥в:

- нематоди (кругл≥ черв'€ки),

- трематоди (сисуни),

- цестоди (стр≥чков≥ черв'€ки).

¬сього ≥снуЇ б≥льше 200 вид≥в глист≥в, але у д≥тей найпоширен≥шими Ї гострики. ¬они потрапл€ють в орган≥зм з немитими руками найчаст≥ше.

як≥ симптоми гельм≥нтозу?

Ќа€вн≥сть паразит≥в можна визначити по присутност≥ €Їць, глист≥в, њх частин в кал≥. ¬≥дсутн≥сть апетиту також Ї симптомом гельм≥нтозу. ƒитина може бути драт≥вливою, мл€вою, нервовою. Ќа€вн≥сть к≥л п≥д очима - ще одна ознака глист≥в. явною ознакою присутност≥ гострик≥в в орган≥зм≥ Ї н≥чне нетриманн€ ≥ н≥чний сверб≥ж в анальному отвор≥. ƒитина може скаржитис€ на б≥ль в район≥ пупка, нудоту, печ≥ю, ≥нод≥ може бути блювота.

якщо у дитини спостер≥гаЇтьс€ прот€гом тривалого часу сухий кашель без застуди, дерматит, кропив'€нка, висип на обличч≥ - все це може бути про€вом гельминтоза.

„им небезпечн≥ глисти?

√листи порушують правильне функц≥онуванн€ внутр≥шн≥х орган≥в, можуть пошкодити сам≥ органи. „ерез продукти розпаду глист≥в в≥дбуваЇтьс€ ≥нтоксикац≥€ дит€чого орган≥зму, розвиваютьс€ р≥зноман≥тн≥ алерг≥њ, знижуЇтьс€ ≥мун≥тет, част≥шають застуди. ” запущених випадках можуть бути так≥ страшн≥ насл≥дки €к внутр≥шн≥ кровотеч≥, перитонит, цироз печ≥нки.

як в≥дбуваЇтьс€ д≥агностика глист≥в?

ƒ≥знатис€ про на€вн≥сть глист≥в допоможе анал≥з калу або з≥шкр≥б. ѕри цьому абсолютно точно визначити на€вн≥сть глист≥в можна лише по багаторазовим анал≥зам (10 ≥ б≥льше). “ому батькам варто не пол≥нуватис€, а поводити малюка на анал≥зи. ≤снуЇ також анал≥з кров≥ на гельм≥нти, за допомогою €кого ви€вл€ютьс€ паразити, €к≥ мешкають не лише в кишечнику, але ≥ в ≥нших органах.

як л≥кувати гельм≥нтоз?

–≥зн≥ види глист≥в вимагають р≥зного п≥дходу до л≥куванн€. Ћ≥кар може призначити препарати, а також застосувати ф≥тотерап≥ю, озонотерап≥ю, гомеопат≥ю. Ћ≥куванн€ призначаЇ досв≥дчений л≥кар, виход€чи з результат≥в обстежень.

” народ≥ з давн≥х рок≥в у д≥тей глист≥в виган€ли за допомогою гарбузового нас≥нн€. ƒитина повинна з'њдати њх сирими натщесерце близько 10 штучок. ƒопоможе також моркв€ний с≥к ≥ квашена капуста - ц≥ продукти парал≥зують нервову систему глист≥в ≥ вони не можуть ч≥пл€тис€ за ст≥нки кишечника ≥ виход€ть з калом. “акож корисно пити в≥двар пижма, додавати в њжу куркуму, ≥мбир ≥ часник.

Ќайчаст≥ше вогнищем зараженн€ глистами стаЇ громадська п≥сочниц€, €ка стаЇ туалетом дл€ к≥шок ≥ собак. ѕотр≥бно уважно огл€нути п≥сочницю перед тим, €к пустити дитину грати в н≥й. “акож стежте, щоб малюк не т€гнув руки в рот, а €кщо це неминуче, то част≥ше протирайте його ручки антибактер≥альними засобами на вулиц≥, а вдома мийте з милом, особливо перед њжею.

—в≥т переповнений р≥зними паразитами, але €кщо знати шл€хи зараженн€ ≥ способи проф≥лактики, можна легко уникнути пов'€заних з ними захворювань.


11.07.2016