ўо робити, €кщо розбивс€ градусник?
ўо робити, €кщо розбивс€ градусник?
ўо робити, €кщо розбивс€ градусник?

–озбитий градусник - небезпека дл€ оточуючих. ÷е ми засвоњли ще з дитинства. јле що робити, €кщо градусник випадково все-таки розбивс€? –туть - моб≥льна речовина, €ка швидко переходить в газопод≥бний стан.

ѕри сильному отруЇнн≥ пари ртут≥ можуть призвести до незворотних насл≥дк≥в. ’тось починаЇ в пан≥ц≥ розкривати вс≥ в≥кна, щоб пров≥трити прим≥щенн€. јле в цьому майже немаЇ сенсу. ј ось перебувати поруч з в≥дкритою ртуттю небезпечно.  раще закрити двер≥ в к≥мнату ≥ покинути квартиру, захопивши з собою найнеобх≥дн≥ше. ¬ першу чергу треба багато пити води або сок≥в, таким чином знижуючи ризик отруЇнн€.

якщо ви вир≥шили прибрати ртуть самост≥йно, сл≥д подбати про захист дихальних шл€х≥в. ƒобре, €кщо в будинку Ї респ≥ратор. јле €кщо немаЇ, п≥д≥йде складена в к≥лька шар≥в марл€, просочена водою або звичайний мокрий рушник. –туть краще прибирати м'€ким пензликом, акуратно заган€ючи кульки ртут≥ на б≥лий пап≥р, щоб було видно результат. « пензликом потр≥бно звертатис€ обережно, пам'€таючи про те, що ртуть легко розпадаЇтьс€ на б≥льш др≥бн≥ частинки.

«≥брану ртуть ≥ пензлик необх≥дно герметично упакувати, можна в пол≥етиленов≥ пакети.

якщо все з≥брати акуратно ≥ швидко, ризик отруЇнн€ буде м≥н≥мальний. ѕ≥сл€ завершенн€ збиранн€ р€сно пити воду.

Ќайб≥льш сприйн€тлив≥ до ртутних парыв д≥ти, люди похилого в≥ку, люди з≥ зниженим ≥мун≥тетом. ѕо можливост≥ краще в≥дразу в≥дправити њх на тимчасове м≥сце проживанн€, щоб зменшити можлив≥сть контакту з просоченими ртуттю речами.

–€сне питт€ ≥ фрукти - найкраща проф≥лактика отруЇнн€, а також ц≥ продукти дозвол€ють швидше вивести отруту з орган≥зму.

—имптоми отруЇнн€ ртуттю наступн≥:

- нудота,

- блювота,

- головн≥ бол≥,

- сонлив≥сть,

- алерг≥чн≥ реакц≥њ.

якщо дан≥ симптоми виникли, краще негайно викликати швидку допомогу.


10.07.2016