—учасн≥ гаджети Ђкрадутьї мовленн€ у наших д≥тей
—учасн≥ гаджети Ђкрадутьї мовленн€ у наших д≥тей
 —учасн≥ гаджети Ђкрадутьї мовленн€ у наших д≥тей
 ѕсихологи звернули увагу на те, що сучасн≥ д≥ти в≥др≥зн€ютьс€ небагатим словниковим запасом. ѕричину такого €вища вони бачать в повальному захопленн≥ ≥нформац≥йними технолог≥€ми. ўе дес€тил≥тт€ тому фах≥вц≥ рекомендували батькам забрати д≥тей в≥д екран≥в телев≥зор≥в, але сьогодн≥ до них додалис€ комп'ютери, планшети ≥ смартфони.

ѕроведене масштабне досл≥дженн€ показало, що кожне наступне покол≥нн€ буде оперувати все меншим запасом сл≥в, н≥ж попереднЇ, €кщо ситуац≥ю з моб≥льними пристро€ми не зм≥нити.

ƒ≥йсно, сп≥лкуванн€ за допомогою гаджет≥в не вимагаЇ в≥д д≥тей ≥ п≥дл≥тк≥в пост≥йного поповненн€ словникового запасу, виключаЇ розвиток мовленн€ в т≥й м≥р≥, в €к≥й це було потр≥бно ран≥ше.

¬ даному досл≥дженн≥ фах≥вц≥ не стали прид≥л€ти особливоњ уваги проблемам формуванн€ дит€чоњ псих≥ки п≥д д≥Їю сучасних технолог≥й, вважаючи, що цьому питанню присв€чено багато роб≥т. “акож сам по соб≥ зрозум≥лий негативний вплив на орган≥зм випром≥нюванн€ моб≥льних телефон≥в ≥ ≥нших пристроњв. ƒосл≥дники лише хот≥ли д≥знатис€, €к страждаЇ мовленн€ дитини, пост≥йно Ђзайн€тоњї в≥ртуальним сп≥лкуванн€м.

¬исновок ви€вивс€ плачевним - з такими темпами розвитку ≥нформац≥йних технолог≥й вже через к≥лька покол≥нь мовленн€ перестане взагал≥ ≥снувати в звичному дл€ нас формат≥.

–езультати даного досл≥дженн€ повинн≥ вз€ти до уваги батьки, виховател≥ та вчител≥, в≥дпов≥дальн≥ €к за здоров'€, так ≥ за ≥нтелектуальний розвиток д≥тей.


07.07.2016