ќбережно: ≥нформац≥йне перевантаженн€!
ќбережно: ≥нформац≥йне перевантаженн€!
ќбережно: ≥нформац≥йне перевантаженн€!

¬ наш≥ дн≥ ≥нформац≥€ отримала незалежний статус ≥ нав≥ть може претендувати на матер≥альне пон€тт€. ƒ≥йсно, ≥нформац≥йн≥ потоки сьогодн≥ невичерпн≥. ўе пару дес€тил≥ть тому всю ≥нформац≥ю ми черпали з газет ≥ телебаченн€, а сьогодн≥ повн≥стю охопити вс≥ под≥њ можна за допомогою безмежного ≤нтернету.

як в таких умовах ≥нформац≥йного перевантаженн€ в≥дчуваЇ себе людський мозок - головний обробник даних, що надход€ть ≥з зовн≥шнього св≥ту?

ƒе€к≥ вчен≥ стверджують, що наш мозок працюЇ не на повну силу, а всього лише на 5%. јле нав≥ть цього йому вистачаЇ, щоб обробити колосальн≥ обс€ги ≥нформац≥њ. ќднак наша нервова система просто не в змоз≥ впоратис€ з таким навантаженн€м, а тому 95% с≥роњ речовини до пори до часу просто блокуютьс€.

јле цив≥л≥зац≥€ розвиваЇтьс€ стр≥мкими темпами, не звертаючи уваги на ф≥зичн≥ можливост≥ нашого мозку. ” зв'€зку з цим в останн≥ роки набуло попул€рност≥ пон€тт€ Ђ≥нформац≥йне перевантаженн€ї, воно ж - нервове виснаженн€.

 оли виникаЇ ≥нформац≥йне перевантаженн€?

ѕост≥йн≥ тривал≥ думки про дек≥лька завдань одночасно, збер≥ганн€ в пам'€т≥ великоњ к≥лькост≥ одиничноњ ≥нформац≥њ (наприклад, незв'€заних м≥ж собою цифр), в≥дстеженн€ великоњ к≥лькост≥ в≥зуальноњ ≥нформац≥њ, вимушена швидка обробка вх≥дних даних (наприклад: питанн€-в≥дпов≥дь) - все це в один прекрасний момент може викликати збоњ в робот≥ мозку.

” чому про€вл€Їтьс€ ≥нформац≥йне перевантаженн€?

ѕерша ознака виснаженн€ - втрата сну. јктивн≥сть мозку наст≥льки велика, що в≥н не може перейти в стан сну. Ќапевно, кожен хоча б раз стикавс€ з тим, що п≥сл€ сильноњ втоми було неможливо заснути.

Ќаступна ознака - втрата апетиту або байдуже ставленн€ до њж≥. ” такому стан≥ людина не пам'€таЇ коли ≥ що њла, чи смачно було й ≥нш≥ детал≥.

” де€ких нервове виснаженн€ про€вл€Їтьс€ нервозн≥стю, запальн≥стю, станом Ђнат€гнутоњ пружиниї.

ўе одна ознака перевантаженн€ - людина починаЇ Ђтупитиї, тобто пов≥льно обробл€ти нав≥ть саму звичайну ≥нформац≥ю.

≤нш≥ симптоми тривалого перевантаженн€ - раптом починають труситис€ руки, с≥панн€ шк≥ри (пов≥ки, щоки та ≥н.), прискорене серцебитт€, аритм≥€ серц€, розлад живота та ≥н.

÷ими ф≥зичними реакц≥€ми орган≥зм намагаЇтьс€ захиститис€ ≥ сигналить нам про руйнуванн€.

«наючи про небезпеку такого псих≥чного розладу, люд€м, зайн€тим занадто нервовою або ≥нформац≥йною роботою, варто дбайлив≥ше ставитис€ до своЇњ нервовоњ системи. “реба вм≥ти в потр≥бний момент сказати Ђн≥!ї комп'ютеру ≥ вийти прогул€тис€ в парку.


23.06.2016