як ви очищаЇте воду?
як ви очищаЇте воду?

¬ода - нев≥д'Їмний елемент житт€. ўоб наш орган≥зм нормально функц≥онував, його необх≥дно забезпечувати достатньою к≥льк≥стю води. јле проблема в тому, що чиста вода в наш≥ дн≥ - пон€тт€ в≥дносне. ѕити сиру з-п≥д крана мало хто наважуЇтьс€, купувати бутильовану в магазинах, по-перше, не вс≥м по кишен≥, по-друге, можна також сперечатис€ про њњ чистоту.

Ѕ≥льш≥сть людей вчин€Ї просто - кип'€т€ть воду з водопроводу ≥ безбо€зно використовують. јле фах≥вц≥ стверджують, що кип'€т≥нн€ не т≥льки не знищуЇ вс≥ м≥кроби, але й не прибираЇ важк≥ метали, пестициди, герб≥циди, н≥трати ≥ нафтопродукти. “ому кип'€т≥нн€ дл€ очищенн€ води, на жаль, недостатньо.  р≥м того, в процес≥ кип'€т≥нн€ у вод≥ знищуютьс€ так≥ корисн≥ речовини, €к кальц≥й ≥ магн≥й.

як же бути? ƒе брати чисту воду?

Ќайпрост≥ший спос≥б очищенн€ води - в≥дстоюванн€. ¬оду в≥дстоювати потр≥бно не менше 6-7 годин, а т≥льки пот≥м використовувати. Ќа дн≥ посуду, в €к≥й в≥дстоюЇтьс€ вода, будуть ос≥дати шк≥длив≥ дл€ орган≥зму х≥м≥чн≥ сполуки, сол≥, важк≥ елементи, хлорка. “ому третина води з посуду, що залишилас€, необх≥дно виливати.

¬ останн≥ роки в продажу з'€вилис€ спец≥альн≥ ф≥льтри дл€ очищенн€ води. ƒл€ ц≥Їњ мети найб≥льше п≥дход€ть т≥ ф≥льтри, в €ких використовуЇтьс€ комб≥нац≥€ адсорбц≥йноњ та ≥онообм≥нноњ технолог≥й, що дозвол€Ї максимально очищати воду.

јле експерти стверджують, що часто в≥д ф≥льтрац≥њ вода може стати ще г≥рше. ќсобливо це стосуЇтьс€ сорбц≥йних ф≥льтрат≥в. ” них вода проходить через сорбент, €к правило, це активоване вуг≥лл€, €кий затримуЇ м≥кроорган≥зми ≥ орган≥ку. јле користуватис€ цим ф≥льтром потр≥бно пост≥йно. якщо ж ф≥льтром не користуватис€ м≥с€ць, то в ньому швидко розмножуютьс€ м≥кроорган≥зми, пожираючи адсорбовану орган≥ку. ÷е попередженн€ дл€ тих, хто, прињхавши з в≥дпустки, вир≥шив попити чистоњ водички, а отримаЇ повний стакан м≥кроб≥в. “ак≥ Ђзасто€н≥ї ф≥льтри потр≥бно промивати прот€гом к≥лькох годин.

ѕри цьому фах≥вц≥ виступають р≥зко проти под≥бних пристроњв, аргументуючи це тим, що ресурс в них, найчаст≥ше, зак≥нчуЇтьс€ набагато ран≥ше, н≥ж об≥ц€Ї виробник.  р≥м того, в ф≥льтрах прот≥кають природн≥ ф≥з≥олог≥чн≥ процеси, накопичуютьс€ м≥кроорган≥зми, €к≥ вид≥л€ють продукти життЇд≥€льност≥. ¬ результат≥ так≥ ф≥льтри ще б≥льше забруднюють воду.

—еред людей, €к≥ сумл≥нно ставл€тьс€ до свого здоров'€, вельми попул€рн≥ природн≥ джерела. ¬они стають м≥сцем громадського водопою, б≥л€ €ких шикуютьс€ черги з банками, пл€шками ≥ б≥дончиками. јле досл≥дивши цю воду, експерти ви€вили в н≥й хром, кадм≥й, ртуть, свинець та ≥нш≥ небезпечн≥ сполуки, в тому числ≥ нафтопродукти ≥ нав≥ть сечу. “ому пити таку воду не треба!

ќсь ≥ виходить, що Їдиний прийн€тний спос≥б очищенн€ води залишаЇтьс€ в≥дстоюванн€. ƒо реч≥, при кип'€т≥нн≥ води, њњ необх≥дно зн≥мати з вогню в≥дразу в момент закипанн€, тим б≥льше, не кип'€тити воду повторно, ≥накше в≥д тривалого кип'€т≥нн€ вона стаЇ Ђмертвоюї, €краз такою, €ка згадуЇтьс€ в рос≥йських народних казках.


21.06.2016