ўо заважаЇ нам чути один одного?
ўо заважаЇ нам чути один одного?
 ўо заважаЇ нам чути один одного?

¬≥дсутн≥сть уваги з боку сп≥врозмовника - проблема, €ка часто стаЇ причиною конфл≥кт≥в м≥ж людьми. як часто ми дратуЇмос€, коли бачимо повну байдуж≥сть у в≥дпов≥дь на палке проголошенн€ промови! ќсобливо часто це в≥дбуваЇтьс€ в с≥мейних парах, коли один з партнер≥в починаЇ посв€чувати ≥ншого в своњ проблеми.

¬и€вл€Їтьс€, кожен з нас вм≥Ї Ђв≥дключатиї св≥й слух, €кщо нам необх≥дно на чомусь зосередитис€. ÷е п≥дтверджено в ход≥ досл≥д≥в за участю 100 ос≥б, €к≥ виконували р≥зн≥ завданн€ на комп'ютер≥. «авданн€ виконувалис€ в навушниках, в €к≥ час в≥д часу подававс€ сигнал, про €кий вони повинн≥ були пов≥домл€ти. ¬и€вилос€, що в результат≥ виконанн€ найпрост≥ших завдань випробовуван≥ вловлювали звуковий сигнал 8 з 10 раз. Ѕ≥льш складн≥ завданн€, коли увага особливо загострюЇтьс€, навпаки, не чули сигнал в 8 з 10 раз.

≈ксперти кажуть, що под≥бна Ђглухота неуважност≥ї трапл€Їтьс€ досить часто з кожним з нас. Ќаприклад, читанн€ книг або газет, прогл€данн€ стр≥чки новин в соцмереж≥ за допомогою моб≥льного пристрою пост≥йно в≥двол≥каЇ пасажир≥в, €к≥ пропускають своњ зупинки, незважаючи на оголошенн€.

ƒосл≥дники поки що не встановили, кому така виборча глухота властива б≥льшою м≥рою - чолов≥кам чи ж≥нкам. јле за особистими спостереженн€ми ж≥нок, на нењ б≥льше страждають чолов≥ки. ≤ навпаки)


19.06.2016