–озм≥р мозку визначаЇ характер людини?
–озм≥р мозку визначаЇ характер людини?
 –озм≥р мозку визначаЇ характер людини?

” пошуках в≥дпов≥д≥ на питанн€, в≥д чого залежить характер людини, вчен≥ прийшли до висновку, що в≥н визначаЇтьс€ р≥зними розм≥рами в≥дд≥л≥в головного мозку.

јмериканськ≥ досл≥дники з'€сували, що чотири з п'€ти характеролог≥чних рис, €к≥ використовуютьс€ в психолог≥њ (екстраверс≥€, сумл≥нн≥сть, конформн≥сть, невротичность ≥ в≥дкрит≥сть /≥нтелект), асоц≥юютьс€ з р≥зною масою певних в≥дд≥л≥в головного мозку. ≈ксперти провели пор≥вн€нн€ в≥дносних розм≥р≥в р≥зних структур мозку 116 добровольц≥в ≥ пом≥тили, що у екстраверт≥в частина мозку, в≥дпов≥дальна за отриманн€ задоволенн€, розвинена сильн≥ше. Ѕ≥льш ранн≥ досл≥дженн€ показали, що екстравертам необх≥дно б≥льше сп≥лкуванн€, а б≥льше задоволенн€ вони отримують в≥д винагород. “≥ ж, хто визначили себе €к сумл≥нн≥, мали б≥льший розм≥р латерального в≥дд≥лу префронтальноњ кори, €ка пов'€зана з плануванн€м ≥ здатн≥стю контролювати свою повед≥нку. ўо стосуЇтьс€ невротик≥в ≥ конформ≥ст≥в, то маса мозку у них ви€вилас€ р≥зною. ¬ результат≥ досл≥дженн€ ви€вилось, що Їдиною рисою характеру, не пов'€заною з розм≥рами в≥дд≥л≥в мозку, була в≥дкрит≥сть /≥нтелект.

јвтори досл≥дженн€ вважають, що змогли розп≥знати б≥олог≥чн≥ системи, €к≥ робл€ть людей такими р≥зними. ѕри цьому вони зазначили, що характер людини не Ї чимось незм≥нним, так €к мозок росте ≥ зм≥нюЇтьс€ в залежност≥ в≥д нашого життЇвого досв≥ду, а вс≥ зм≥ни так чи ≥накше впливають на особист≥сн≥ €кост≥.


06.06.2016