як не допустити ≥нфаркту?
 як не допустити ≥нфаркту?

ќдн≥Їю з найпоширен≥ших причин смертност≥ Ї ≥нфаркт. ѕриблизно у третини хворих ц€ хвороба зак≥нчуЇтьс€ летальним результатом.

≤нфаркт м≥окарда викликаЇтьс€ припиненн€м або р≥зким зменшенн€м кровотоку в серцевому м'€з≥ (м≥окард≥) через порушенн€ кровооб≥гу в коронарних артер≥€х.  исневе голодуванн€ в серц≥ викликаЇ загибель кл≥тин.

—ерце - напевно, самий н≥жний ≥ чутливий орган. Ќапевно, кожному хоча б раз у житт≥ доводилос€ в≥дчувати неприЇмн≥ в≥дчутт€ в серц≥. ” €ких випадках необх≥дна консультац≥€ л≥кар€?

≤нфаркт м≥окарда викликаЇ особливий б≥ль в серц≥. як правило, в≥н з'€вл€Їтьс€ за грудиною ≥ маЇ стискаючий, гн≥тючий характер, також це можуть бути в≥дчутт€ печ≥нн€. ƒо реч≥, далеко не завжди цей б≥ль сильний ≥ нестерпний, €к буваЇ при класичному ≥нфаркт≥ м≥окарда. ≤снують форми захворюванн€ з Ђрозмитимиї симптомами.

якщо ви в≥дчуваЇте б≥ль з вище описаними характеристиками, негайно звертайтес€ до л≥кар€ або викликайте Ђшвидкуї. «вол≥канн€ смерт≥ под≥бне! —учасна кард≥олог≥€ волод≥Ї методами, здатними розчинити тромб у коронарн≥й артер≥њ ≥ в≥дновити в н≥й нормальний кровот≥к. јле дл€ цього у л≥кар≥в Ї всього три години п≥сл€ початку нападу!

ўоб не допустити ≥нфаркту м≥окарда, кард≥ологи рад€ть дотримуватис€ п'€ти простих правил:

- п≥дтримувати нормальну вагу т≥ла,

- не курити,

- зменшити до м≥н≥муму вм≥ст тваринних жир≥в у њж≥,

- вести активний спос≥б житт€ ≥ займатис€ спортом, не допускати стресових ситуац≥й,

- контролювати р≥вень артер≥ального тиску, холестерину ≥ глюкози в кров≥, п≥дтримуючи њх у норм≥.


03.06.2016