„ому виникаЇ б≥ль у п'€т≥?
 „ому виникаЇ б≥ль у п'€т≥?

¬и€вл€Їтьс€, б≥ль у п'€т≥ - не таке вже р≥дк≥сне €вище. Ѕагато людей скаржатьс€ на больов≥ в≥дчутт€ при ходьб≥ в ц≥й област≥, а багато хто в≥дчуваЇ б≥ль вранц≥, в≥дразу п≥сл€ пробудженн€.

‘ах≥вц≥ кажуть, що ми сам≥ винн≥ в по€в≥ болю в п'€т≥. ѕричин багато - мало рухаЇмос€, не шкодуЇмо ноги незручним взутт€м, не боремос€ ≥з зайвою вагою, не л≥куЇмо вчасно хвороби, €к≥ стають хрон≥чними - остеохондроз, бурсит ≥ нав≥ть п'€ткова шпора.

ѕ'€ткова к≥стка складаЇтьс€ з суглоб≥в, що з'Їднують њњ з ≥ншими к≥стками. ƒо нењ кр≥питьс€ багато сухожиль ≥ фасц≥й, €к≥ т€гнутьс€ в р≥зн≥ боки. јле часто через незручного взутт€, натоптиш≥, клишоног≥сть к≥стково-м'€зова структура ноги несе велик≥ навантаженн€. «рештою, це призводить до болю в п'€т≥.

якщо ви пом≥тили, що б≥ль у п'€т≥ вас турбуЇ регул€рно, пора зайн€тис€ л≥куванн€м. Ќа жаль, за л≥куванн€м до фах≥вц€ звертаютьс€ найчаст≥ше не в≥дразу, а тому перш≥ курси позбавленн€ в≥д болю провод€т за допомогою народних метод≥в.

Ќародна медицина пропонуЇ так≥ способи боротьби з болем у п'€т≥:

- гар€ч≥ сольов≥ ванни (300 г сол≥ на 1 л води) прот€гом 30 хвилин. ѕротипоказана дана процедура при остеопороз≥ ≥ гостр≥й травм≥;

- червоний пекучий перець насипати в шкарпетку ≥ ходити в н≥й весь день;

- сире €йце пом≥стити на 10 дн≥в у скл€нку з оцтовою есенц≥Їю, пот≥м очистити в≥д пл≥вки ≥ розтерти вм≥ст, додати 40 г вершкового масла, отриманоњ маззю змащувати хворе м≥сце;

- сух≥ кв≥ти бузку 10 дн≥в настоювати в гор≥лц≥ (1: 1) ≥ використовувати дл€ розтиранн€;

- 5 г мум≥Ї розчинити на вод€н≥й бан≥ в 100 г меду, змащувати сум≥шшю п'€ту на н≥ч;

- зварити картоплю в Ђмундирахї ≥ розминати ногами до охолодженн€, змити теплою водою, а на п'€ту нанести йодну с≥тку;

- кашку з часнику накласти на 3-4 години.

якщо ж народн≥ засоби не принесли бажаного ефекту, необх≥дно проконсультуватис€ з л≥карем, €кий поставить д≥агноз ≥ призначить л≥куванн€.


30.05.2016