як≥ ≥нфекц≥њ можуть передати домашн≥ тварини людин≥?
як≥ ≥нфекц≥њ можуть передати домашн≥ тварини людин≥?
 як≥ ≥нфекц≥њ можуть передати домашн≥ тварини людин≥?

ƒомашн≥ улюбленц≥ - не т≥льки модно, але й корисно дл€ нервовоњ системи, а також дл€ вихованн€ д≥тей. ќднак, перш н≥ж заводити тваринку в дом≥, сл≥д знати про хвороби, €к≥ вони можуть передати нам.

ѕерш за все, це алерг≥€ на шерсть. якщо ви ран≥ше пом≥чали у себе або своњх близьких таку неприЇмн≥сть, краще вибирати тварину короткошерсту або взагал≥ без шерст≥.

” зв'€зку з к≥шками ≥ собаками найчаст≥ше згадують про сказ. јдже досить укусу зараженоњ тварини, щоб нанести важке ураженн€ нервов≥й систем≥ людини, €ке призведе до летального результату.

√ельм≥нтози найб≥льш часто зустр≥чаютьс€ у тварин при ураженн≥ глистами. ѕри недостатньому дотриманн≥ правил г≥г≥Їни гельм≥нтоз легко передаЇтьс€ людин≥.

Ќе менш поширене у тварин таке захворюванн€ €к дерматоф≥т≥€ - лишай. як правило, його викликають патогенн≥ гриби з роду Microsporum canis, Microsporum gypseum, Trichophyton mentagrophytes. ƒана ≥нфекц≥€ передаЇтьс€ людин≥ через шерсть ≥ лусочки хворих тварин, через навколишнЇ середовище, ≥нф≥коване грибком, через предмети догл€ду - миску, щ≥тку, п≥дстилку.

ѕотенц≥йно дуже небезпечним дл€ людини захворюванн€м Ї токсоплазмоз. ќсобливо варто берегтис€ ваг≥тним ж≥нкам, так €к токсоплазма Ї вид паразит≥в, здатний проникати через плаценту в кров, а це може стати причиною викидн€, народженн€ мертвоњ дитини або дитини з важкими вродженими кал≥цтвами. ¬етеринарна медицина здатна ви€вити цю ≥нфекц≥ю, а ж≥нки, в чиЇму дом≥ Ї к≥шки, повинн≥ здати анал≥з на токсоплазмоз.

Ќезважаючи на всю небезпеку зараженн€ в≥д тварин ≥нфекц≥€ми, це не означаЇ, що сл≥д в≥дмовл€тис€ в≥д думки завести вдома улюбленц€. ќднак, перш за все, сл≥д проконсультуватис€ з ветеринарним л≥карем, €кий допоможе визначитис€ з ус≥ма необх≥дними щепленн€ми тварин≥. –егул€рн≥ спостереженн€ у ветеринара допоможуть уберегти в≥д ≥нфекц≥й €к тварину, так ≥ оточуючих людей.