як≥ вправи небезпечн≥ дл€ спини?
як≥ вправи небезпечн≥ дл€ спини?
як≥ вправи небезпечн≥ дл€ спини?

—порт - необх≥дна умова здорового способу житт€. јле, перестаравшись, можна нашкодити своЇму орган≥зму. ј де€к≥ з вправ можуть взагал≥ принести б≥льше шкоди, н≥ж корист≥.

якщо ви в≥дчуваЇте хоча б найменш≥ проблеми з≥ спиною, вам краще уникати описаних нижче вправ.

ѕрис≥данн€

«давалос€ б, найпопул€рн≥ше вправа вс≥х час≥в. ѓњ користь видна на м'€зах с≥дниць, литкових м'€зах, нижн≥х м'€зах спини, дл€ черевного преса. јле люд€м, що страждають в≥д болю в спин≥, њњ краще не виконувати. —права в тому, що така вправа складаЇ кол≥нний суглоб до кута менше 90 ∞, а це надаЇ додаткове навантаженн€ на зв'€зки, хр€щ ≥ м'€зи кол≥нного суглоба ≥ нижньоњ частини спини.

Ќахили

ƒобре в≥дом≥ вс≥м нахили можуть ви€витис€ шк≥дливими дл€ попереково-крижового в≥дд≥лу спини, особливо нахили до п≥длоги. ѕри цьому максимально пошкоджуютьс€ д≥л€нки хребта, що в≥дпов≥дають за кровопостачанн€ нижн≥х к≥нц≥вок ≥ орган≥в малого тазу. ћаЇтьс€ на уваз≥ небезпеку ≥нтенсивних рух≥в.

—трибки з≥ скакалкою

÷е дуже ефективна вправа, але до нењ сл≥д з обережн≥стю ставитис€ люд€м, що мають проблеми з м≥жхребцевими хр€щами ≥ суглобами, так €к п≥д час приземленн€ людина в≥дчуваЇ навантаженн€, що перевищуЇ њњ вагу.

якщо у вас Ї проблеми з≥ спиною, це не означаЇ, що ви приречен≥ жити без спорту. ƒосв≥дчений ф≥з≥отерапевт ≥ тренер складуть дл€ вас ≥ндив≥дуальну програму тренувань.


24.05.2016