ѕочутт€ под€ки - л≥ки дл€ орган≥зму
ѕочутт€ под€ки - л≥ки дл€ орган≥зму
ѕочутт€ под€ки - л≥ки дл€ орган≥зму

ѕрот€гом дн€ нам багато раз≥в доводитьс€ говорити слово Ђд€куюї. јле чи замислювалис€ ви, що несе в соб≥ вд€чн≥сть?

¬чен≥ довели, що коли людина в≥дчуваЇ щиру под€ку, це не т≥льки покращуЇ настр≥й, але позитивно впливаЇ на здоров'€.

ѕрот€гом стол≥ть ф≥лософи ≥ св€щеннослужител≥ переконували людей, що вд€чн≥сть - це чеснота, €ка спри€Ї ф≥зичному ≥ псих≥чному здоров'ю. ” наш≥ дн≥ нов≥тн≥ досл≥дженн€ привели вчених до такого ж висновку.

‘ах≥вц≥ визначили, що почутт€ вд€чност≥ запускаЇ в орган≥зм≥ певну реакц≥ю. ” досл≥дженн≥ вз€ли участь 186 чолов≥к≥в ≥ ж≥нок, у €ких д≥агностували безсимптомну серцеву недостатн≥сть.  ожен з них перен≥с серцевий напад, але не мав таких симптом≥в, €к втома або задишка. ” той же час у багатьох учасник≥в ризик виникненн€ цих симптом≥в був п≥двищеним.

¬ ход≥ досл≥дженн€ було встановлено, що сильне почутт€ под€ки спри€Ї зниженню р≥вн€ запаленн€, часто пов'€заного з серцевою недостатн≥стю.  р≥м того, стан под€ки покращував €к≥сть сну ≥ п≥дносив настр≥й. ¬чен≥ також пом≥тили позитивний вплив под€ки на духовне благополучч€, що надавало позитивний ефект на здоров'€ в ц≥лому.

Ћюди, €к≥ вм≥ють д€кувати, в≥дчувають ц≥лий комплекс позитивних емоц≥й, що допомагаЇ справл€тис€ з≥ стресом ≥ усп≥шно вир≥шувати щоденн≥ завданн€. “ак≥ люди б≥льш оптим≥стичн≥, а це зм≥цнюЇ ≥мунну систему. ≤ нав≥ть у раз≥ неприЇмностей почутт€ под€ки допомагаЇ легше переживати негаразди.

Ќа жаль, в наш≥ дн≥ не вс≥ люди можуть в≥дчувати почутт€ под€ки. ¬чен≥ встановили, що в цьому винен матер≥ал≥зм. „им б≥льше людина маЇ, чим б≥льше хоче мати, тим менше вона задоволена житт€м, ≥ тим важче њй в≥дчувати почутт€ под€ки.