” чому виражаЇтьс€ гормональний дисбаланс?
” чому виражаЇтьс€ гормональний дисбаланс?
 ” чому виражаЇтьс€ гормональний дисбаланс?

√ормони грають важливу роль не т≥льки дл€ нашого настрою, але ≥ дл€ здоров'€ в ц≥лому. ЅуваЇ, що €вних причин дл€ нездужанн€ немаЇ, але самопочутт€ задов≥льним не назвеш. ¬сьому виною ц≥лком може стати гормональний дисбаланс. ѕричому обрушитис€ ц€ напасть може €к на ж≥нок, так ≥ на чолов≥к≥в, особливо у в≥ц≥ 20-40 рок≥в. ¬с€ складн≥сть в тому, що гормональний дисбаланс не проходить сам по соб≥, а т€гне за собою ц≥лий р€д проблем з≥ здоров'€м.

як же розп≥знати гормональний розлад?

ћалорухливий спос≥б житт€, схильн≥сть до впливу токсин≥в, хрон≥чний стрес, погане харчуванн€, тривале використанн€ протизапл≥дних засоб≥в - все це впливаЇ на виробленн€ гормон≥в.

ћожна вид≥лити п'€т≥рку важливих гормон≥в дл€ людини: тестостерон, естроген, прогестерон, кортизол ≥ гормони щитовидноњ залози. ≤ нав≥ть маленьке коливанн€ р≥вн€ одного з них може стати причиною нездужанн€ орган≥зму.

√ормональний дисбаланс про€вл€Їтьс€ дек≥лькома шл€хами:

- депрес≥€,

- складност≥ при скиданн≥ ваги,

- недол≥к енерг≥њ,

- знижене л≥б≥до,

- безсонн€,

- бол≥ в суглобах,

- проблеми з пам'€ттю ≥ концентрац≥Їю уваги.

ƒисбаланс будь-€кого статевого гормону (тестостерон, естроген, прогестерон) може бути причиною набору ваги ≥ п≥двищених темп≥в накопиченн€ жиру.

«нижений р≥вень тестостерону широко поширений серед представник≥в обох статей у в≥ц≥ 20-30 рок≥в ≥ може стати причиною труднощ≥в з придбанн€м м'€зовоњ маси, а також низького л≥б≥до.

—постереженн€ показали, що високий р≥вень естрогену дуже поширений серед пац≥Їнт≥в у в≥ц≥ 20-40 рок≥в. Ќасл≥дком такого дисбалансу може стати гостра форма передменструального синдрому, а також можуть виникнути проблеми репродуктивного характеру.

ƒеф≥цит естрогену ≥ тестостерону може викликати втрату к≥стковоњ тканини, що призведе до остеоп≥н≥њ або остеопорозу, також п≥двищуЇтьс€ ризик серцевих захворювань, хвороби јльцгеймера ≥ недоумства.

√ормони щитовидноњ залози потр≥бн≥ дл€ внутр≥шнього термостата орган≥зму, обм≥ну речовин, дл€ р≥вн€ енергетичного п≥дживленн€. јле стреси, запаленн€ ≥ д≥Їти можуть впливати на п≥дтримку р≥вн€ цих гормон≥в. ƒисбаланс може привести до нестач≥ або надлишку енерг≥њ, запор≥в, сухост≥ ≥ крихкост≥ волосс€, до почутт€ пост≥йного холоду. ѕро надм≥рну активн≥сть гормон≥в щитовидноњ залози можуть говорити п≥двищена нервозн≥сть, проблеми з набором ваги.

 ортизол в≥дпов≥даЇ за ф≥з≥олог≥чну реакц≥ю на небезпеку.  оли в орган≥зм≥ накопичуЇтьс€ надлишок гормон≥в стресу, знижуЇтьс€ функц≥ональн≥сть наднирник≥в, це може привести до проблем ≥з загоЇнн€м ран ≥ з кл≥тинною регенерац≥Їю.

Ќа гормональний дисбаланс можуть також вказувати проблеми з травленн€м, обм≥ном речовин ≥ розумовою функц≥Їю, а також недол≥к /надлишок вологост≥, наб≥р ваги, пост≥йне в≥дчутт€ голоду ≥ безсонн€.

¬с≥ ц≥ симптоми - сигнали вашого орган≥зму про на€вн≥сть проблеми. ƒ≥знатис€ напевно про стан своЇњ гормональноњ системи можна за допомогою анал≥з≥в на гормони, найб≥льш ефективними Ї анал≥з кров≥ або слини.


17.05.2016