Ћюбов - ефективний знеболюючий зас≥б
Ћюбов - ефективний знеболюючий зас≥б
 Ћюбов - ефективний знеболюючий зас≥б

” пошуках знеболюючих засоб≥в дл€ людини вчен≥ провели чимало досл≥джень. ¬ ход≥ одного з останн≥х вони зробили висновок, що ефективним анальгетиком Ї пристрасне, всепоглинаюче почутт€ любов≥, особливо в перш≥ м≥с€ц≥ в≥дносин.

¬чен≥ вважають, що њх в≥дкритт€ дозволить розробити нов≥ л≥карськ≥ препарати, €к≥ можна буде використовувати при хрон≥чних бол€х у пац≥Їнт≥в, не викликаючи поб≥чних ефект≥в.

як ви€вилос€, думки про кохану людину актив≥зують д≥л€нку мозку, що в≥дпов≥даЇ за зниженн€ болю у раз≥ прийн€тт€ анальгетик≥в, приЇмн≥ в≥дчутт€ в≥д вживанн€ кокањну або рад≥сн≥ емоц≥њ в≥д виграшу великоњ суми в лотерею.

¬ експеримент≥ брали участь в≥с≥м д≥вчат ≥ с≥м хлопц≥в, €к≥ мали дивитис€ на фотограф≥њ своњх коханих. ѕри цьому до њх долонь був прикр≥плений термостимул€тор, що викликаЇ в≥дчутний б≥ль при нагр≥ванн≥. ¬ ход≥ перегл€ду зн≥мк≥в ≥ одночасного нагр≥ву термостимул€тора, вчен≥ проводили скануванн€ активност≥ головного мозку добровольц≥в.

” €кийсь момент термостимул€тор нагр≥вавс€ до такоњ м≥ри, що б≥ль ставав нестерпним. ќдночасно вчен≥ пор≥внювали болезаспок≥йливий ефект в≥д думок, що в≥двол≥кають людину. Ќаприклад, про улюблен≥ види спорту або вподобаний ф≥льм.

¬и€вилос€, що почутт€ закоханост≥ ≥ в≥двол≥канн€ думок в≥д больових в≥дчутт≥в в р≥вн≥й м≥р≥ дозвол€ють знизити больов≥ в≥дчутт€. ѕри цьому скануванн€ головного мозку показало, що нейронн≥ процеси цих двох ефект≥в абсолютно р≥зн≥.

√оловним учасником знеболюючого процесу за допомогою почутт€ любов≥ Ї д≥л€нка мозку, що зветьс€ прилегле €дро. ÷€ д≥л€нка в≥дпов≥даЇ за звиканн€ до оп≥од≥в, кокањну ≥ ≥нших речовин. ÷ей центр н≥би говорить мозку, що потр≥бно продовжувати приймати њх.

ўе ран≥ше американськ≥ вчен≥ встановили, що розрив в≥дносин м≥ж закоханими призводить до активац≥њ тих же часток головного мозку, €к≥ беруть участь у формуванн≥ наркотичноњ залежност≥. “ому пор≥вн€нн€ любов≥ з наркотиком ц≥лком обгрунтовано.


12.05.2016