як позбутис€ дит€чого стоматиту?
як позбутис€ дит€чого стоматиту?
як позбутис€ дит€чого стоматиту?

—томатит - поширене захворюванн€, уникнути €кого вдаЇтьс€ мало кому з д≥тей. ѕри цьому муки чекають не т≥льки дитину, але ≥ батьк≥в, €к≥ вс≥л€ко намагаютьс€ допомогти малюков≥.

—томатит - ≥нфекц≥йне захворюванн€ порожнини рота, причиною €кого Ї ц≥лий р€д причин. ќсновн≥ з них так≥:

- ослаблений ≥мун≥тет, при €кому орган≥зм не може придушити ≥нфекц≥ю,

- нестача в орган≥зм≥ в≥там≥н≥в ј, ¬, — ≥ де€ких м≥кроелемент≥в,

- хрон≥чн≥ захворюванн€ шлунково-кишкового тракту,

- запущен≥ захворюванн€ зуб≥в ≥ €сен,

- схильн≥сть до алерг≥њ.

ўо робити, €кщо ви ви€вили у дитини стоматит?

” б≥льшост≥ випадк≥в необх≥дно звернутис€ до фах≥вц€, €кий призначить л≥куванн€ за допомогою антибактер≥альних ≥ антиг≥стам≥нних препарат≥в, а також препарат≥в дл€ п≥дтримки ≥мун≥тету.

ѕри ви€вленн≥ стоматиту у дитини з рац≥ону сл≥д вилучити гостре, солоне ≥ кисле. ѓжа не повинна бути грубою по консистенц≥њ. “акож в меню краще не вводити продукти, здатн≥ викликати алерг≥ю: шоколад, полуниц€, цитрусов≥, мед, гор≥хи.

≈фективним Ї л≥куванн€ стоматиту за допомогою ультраф≥олетових промен≥в. ƒогл€д за порожниною рота дитини сл≥д зд≥йснювати за допомогою спец≥альних зубних паст з ферментами л≥зоцим ≥ лактоферин, €к≥ активують м≥сцевий ≥мун≥тет в порожнин≥ рота.

јфтозний стоматит може бути викликаний присутн≥стю в порожнин≥ рота джерела стаф≥лококовоњ ≥нфекц≥њ - зубного нальоту ≥ зубного каменю, кар≥озних зуб≥в. ўоб привести зуби в пор€док, необх≥дно в≥дв≥дати з дитиною стоматолога.

јле €кщо п≥сл€ вс≥х вжитих заход≥в стоматит не буде проходити, кр≥м стоматолога ≥ пед≥атра необх≥дна консультац≥€ л≥кар≥в вузькоњ спр€мованост≥ - ендокринолога, гастроентеролога, оториноларинголога, €к≥ повинн≥ виключити, а при ви€вленн≥ вил≥кувати, хрон≥чн≥ патолог≥чн≥ процеси, €к≥ викликають стоматит.


03.05.2016