—ильний шум викликаЇ захворюванн€ серц€?
—ильний шум викликаЇ захворюванн€ серц€?
—ильний шум викликаЇ захворюванн€ серц€?

…мов≥рно, кожному доводилос€ пом≥чати, наск≥льки неприЇмний сильний шум. ћаЇтьс€ на уваз≥ шум з г≥г≥Їн≥чноњ точки зору, коли сукупн≥сть звук≥в не несе дл€ нас н≥€коњ корисноњ ≥нформац≥њ. ¬ даний час вчен≥ довели, що шум - це загальноб≥олог≥чий подразник, тобто в≥н впливаЇ не т≥льки на органи слуху, але ≥ на орган≥зм в ц≥лому.

ѕерш за все, шум позначаЇтьс€ на структурах головного мозку, а це викликаЇ неспри€тлив≥ зм≥ни в р≥зних органах ≥ системах.

Ћюди, котр≥ п≥ддаютьс€ впливу ≥нтенсивного шуму, част≥ше страждають в≥д захворювань серц€. “акож вчен≥ встановили, що втрата слуху у людей працездатного в≥ку найчаст≥ше пов'€зана з хрон≥чною д≥Їю гучних звук≥в. ÷им люд€м в два рази част≥ше загрожуЇ ≥шем≥чна хвороба серц€.

–ан≥ше, в ход≥ наукових експеримент≥в, було встановлено, що сильний шум, особливо на робочому м≥сц≥, також спри€Ї п≥двищенню тиску ≥ розвитку ≥нших захворювань. Ѕуло в≥дм≥чено, що випробовуван≥ з втратою слуху обох вух у два рази част≥ше страждали в≥д захворювань серц€ в пор≥вн€нн≥ з тими, у кого був хороший слух. ќсобливо пом≥тним цей взаЇмозв'€зок ставав у людей у в≥ц≥ старше 50 рок≥в.

ўоб уберегти себе в≥д гучного шуму, експерти рад€ть використовувати беруш≥ або спец≥альн≥ навушники. “ак ви збережете не т≥льки слух, але ≥ здоров'€ в ц≥лому.