¬од≥й, не спи за кермом!
¬од≥й, не спи за кермом!

¬тома така ж небезпечна дл€ вод≥њв, €к ≥ алкоголь. ‘ах≥вц≥ за€вили, що дл€ перев≥рки вод≥њв сл≥д розробити тест на р≥вень втоми, аналог≥чний тесту на алкоголь.

¬од≥нн€ автомоб≥л€ прот€гом трьох годин без перерви в н≥чний час прир≥внюЇтьс€ до вод≥нн€ у п'€ному стан≥. ”же дв≥ години за кермом в темний час доби порушують концентрац≥ю ≥ притуплюють реакц≥ю вод≥€ так само, €к ≥ дв≥ порц≥њ алкогольних напоњв.

—татистика показуЇ, що приблизно п'€та частина ƒ“ѕ в≥дбуваЇтьс€ через утому вод≥њв, а третина автомоб≥л≥ст≥в з≥зналис€, що часто вод€ть машину в нап≥всонному стан≥. ” зв'€зку з цим експерти запропонували ввести двогодинний л≥м≥т на вод≥нн€ автомоб≥л€ в н≥чний час, а також ввести заборону с≥дати за кермо вноч≥ новачкам вод≥нн€.

√оловна проблема в тому, що у прац≥вник≥в дорожньоњ пол≥ц≥њ немаЇ н≥€коњ можливост≥ вим≥р€ти р≥вень втоми вод≥€. “ому вс€ в≥дпов≥дальн≥сть за свою безпеку ≥ безпеку пасажир≥в л€гаЇ на плеч≥ самого вод≥€.

«вичайно, багато вод≥њв в≥ддають соб≥ зв≥т в тому, що небезпечно њхати за кермом втомленим, ≥, щоб не заснути, приймають де€к≥ заходи - голосно включають музику, в≥дкривають в≥кна, щоб св≥жий в≥тер бадьорив њх, намагаютьс€ п≥дтримувати бес≥ду, але всього цього часто недостатньо. якщо вод≥€ долаЇ сон, в≥н повинен негайно зупинитис€, випити кави, подр≥мати або нав≥ть влаштуватис€ кудись на н≥чл≥г. Ќехай це буде дорожче, але н≥€кого невиправданого ризику свого ≥ чужого житт€!


02.05.2016