як позбутис€ зубного каменю?
 як позбутис€ зубного каменю?

ѕроблема утворенн€ зубного каменю знайома багатьом люд€м. ѕитанн€ по€ви зубного каменю досить серйозне, так €к з часом це може призвести до втрати зуба.  ам≥нь, що з'€вивс€ у поверхн≥ €сен, буде провокувати неприЇмний запах з рота, а також розвиток кар≥Їсу. ўоб усунути цю проблему, необх≥дно роз≥братис€ в њњ причини.

 ам≥нь, що з'€вивс€ на зубах, - не що ≥нше, €к залишки њж≥, нал≥т ≥ бактер≥њ,що затверд≥ли згодом. як правило, зубний кам≥нь б≥лого або коричневого кольору ≥ прощупуЇтьс€ €зиком через свою шорстк≥сть. „им довше не займатис€ видаленн€м зубного каменю, з'€суванн€м причин його по€ви, тим складн≥ше буде в≥д нього позбутис€ в подальшому. «рештою, зуб доведетьс€ просто видалити.

ѕричини по€ви зубного каменю, в своњй б≥льшост≥, т≥ ж, що ≥ причини розвитку кар≥Їсу. ќдн≥Їю з таких причин Ї пародонтоз.

ўе одн≥Їю розповсюдженою причиною виникненн€ каменю Ї неправильний догл€д за зубами. Ѕактер≥њ, що накопичуютьс€ на зубах ≥ €снах, поступово формуютьс€ в тверд≥ утворенн€.

’арчуванн€ виключно м'€кою њжею також веде до по€ви зубного каменю.  урц≥ майже вс≥ з часом можуть Ђпохвалитис€ї на€вн≥стю кам'€них в≥дкладень на зубах.

«убна паста ≥ щ≥тка низькоњ €кост≥, а також неправильний прикус - також можуть спровокувати утворенн€ зубного каменю.

¬иход€чи з причин, можна зробити висновки про те, €к запоб≥гти по€в≥ каменю на зубах - правильний догл€д, правильне харчуванн€, €к≥сн≥ засоби г≥г≥Їни рота, а також проф≥лактичний огл€д у стоматолога €к м≥н≥мум раз на п≥вроку.

як позбутис€ в≥д зубного каменю в домашн≥х умовах?

якщо кам≥нь великий, то без л≥карськоњ допомоги не об≥йтис€. јле €кщо в≥н на початкових стад≥€х формуванн€, то зн€ти його можна за допомогою домашн≥х засоб≥в.

Ќайб≥льш поширений спос≥б - чистка зуб≥в ≥з застосуванн€м перекису водню, соди ≥ лимонного соку.

¬живанн€ в њжу моркви, €блук, капусти, петрушки, ≥нших овоч≥в ≥ фрукт≥в також спри€ють позбавленню в≥д нальоту ≥ каменю на зубах. «елень ≥ кисломолочн≥ продукти в рац≥он≥ допомагають зм≥цненню зубноњ емал≥, а також кишечника ≥ ≥мун≥тету в ц≥лому.

≤, врешт≥-решт, не пошкодуйте придбати соб≥ €к≥сн≥ зубну пасту ≥ щ≥тку, пост≥йно стежте за станом €сен ≥ чистотою зуб≥в.


23.04.2016