¬идал€ти чи не видал€ти мигдалини?
¬идал€ти чи не видал€ти мигдалини?
¬идал€ти чи не видал€ти мигдалини?

„асте запаленн€ ≥ зб≥льшенн€ мигдалик≥в у д≥тей змушуЇ батьк≥в задуматис€ про питанн€ њх видаленн€ оперативним шл€хом. јле вчен≥ рад€ть не посп≥шати з видаленн€м, а почекати ≥ поспостер≥гати. “≥льки з часом можна точно сказати, чи потр≥бна операц≥€.

¬чен≥ констатують, що часто видаленн€ мигдалин в≥дбуваЇтьс€ без достатн≥х на те п≥дстав. јле сучасн≥ технолог≥њ пропонують р≥зн≥ вар≥анти л≥куванн€, €к≥ допомагають зберегти мигдалини. ≤ хоч консервативна терап≥€ - процес тривалий ≥ трудом≥сткий, але часто призводить до позитивних результат≥в.

ƒо чого призведе оперативне втручанн€?

Ќ≥дерландськ≥ вчен≥ провели спостереженн€ над 111 д≥тьми у в≥ц≥ в≥д одного до шести рок≥в. ¬ ход≥ спостережень був зроблений висновок, що д≥ти з в≥ддаленими мигдалинами хвор≥ють так само часто ≥нфекц≥€ми верхн≥х дихальних шл€х≥в, €к ≥ т≥, кому не робили операц≥ю. ¬ результат≥ ви€вилос€, що у прооперованих малюк≥в, за €кими спостер≥гали два роки, були заф≥ксован≥ ≥нфекц≥њ дихальних шл€х≥в у середньому 7,91 раз≥в, а у тих, хто не п≥ддавс€ операц≥њ - 7,84 рази. ¬исновок учених очевидний - дострокова операц≥€ з видаленн€ глоткових мигдалин не даЇ н≥€ких переваг.

яка роль мигдалик≥в в орган≥зм≥? √оловна њхн€ функц≥€ - захисна. “акож вони беруть участь в процес≥ кровотворенн€ ≥ обм≥н≥ речовин, допомагають орган≥зму справитис€ з харчовою алерг≥Їю на багато продукт≥в. «а даними Ќью-…оркськоњ онколог≥чноњ служби, у людей з в≥ддаленими мигдалинами в три рази част≥ше виникаЇ ризик захвор≥ти раковими захворюванн€ми. —аме з цих причин л≥кар≥ рекомендують робити операц≥ю по видаленню мигдалин т≥льки по життЇво необх≥дним показаникам.


24.04.2016