ѕсих≥чне напруженн€ веде до скарг на ф≥зичне здоров'€
ѕсих≥чне напруженн€ веде до скарг на ф≥зичне здоров'€
ѕсих≥чне напруженн€ веде до скарг на ф≥зичне здоров'€

Ќапевно, кожен з нас пом≥чав, що в пер≥од великих психолог≥чних навантажень ми б≥льше скаржимос€ ≥ на здоров'€ в ц≥лому. Ќещодавно н≥мецьк≥ вчен≥ встановили, що псих≥чна напруга викликаЇ скарги на здоров'€. Ћюдина в≥дчуваЇ б≥ль в серц≥, часте серцебитт€, бол≥ в шлунку, а також п≥двищуЇтьс€ тиск ≥ порушуЇтьс€ сон.

ѕро те, що псих≥чне здоров'€ т≥сно пов'€зане з ф≥зичним, вже не раз говорили багато вчених. ƒ≥йсно, психолог≥чне навантаженн€ часто стаЇ причиною проблем з≥ здоров'€м. ’вилюванн€ ≥ переживанн€ - перш≥ вороги нашого орган≥зму.

јле €к прожити в св≥т≥, насиченому стресами, без переживань?  онфл≥кти з начальством, проблеми в стосунках з ≥ншими людьми часто створюють псих≥чн≥ навантаженн€.

ƒосл≥дженн€ показали, що стресов≥ ситуац≥њ можуть ≥стотно зашкодити орган≥зму людини. ѕри цьому потр€с≥нн€ по-р≥зному впливають на людей. ќдн≥ переживають важк≥ моменти з легк≥стю, у ≥нших сплеск негативних емоц≥й викликаЇ справжн≥й стрес. —аме у таких чутливих людей можуть розвиватис€ р≥зн≥ хвороби п≥д впливом негативу. ƒосл≥дженн€ показали, що стрес знижуЇ в орган≥зм≥ к≥лькост≥ антит≥л. ќсь чому ≥мун≥тет людини в таких ситуац≥€х послаблюЇтьс€.

“ому л≥кар≥ рекомендують при на€вност≥ будь-€ких скарг на здоров'€, в≥дв≥дати насамперед с≥мейного л≥кар€, щоб з'€сувати, чим саме викликан≥ ц≥ скарги. якщо в усьому винн≥ психолог≥чн≥ перевантаженн€, то, можливо, сл≥д вжити заход≥в, щоб пом'€кшити стрес. ÷е може бути аутотрен≥нгов≥ тренуванн€, прогресивна м'€зова релаксац≥€, медитац≥њ та ≥н.


21.04.2016