«апивати або не запивати њжу?
 «апивати або не запивати њжу?

—еред д≥Їтолог≥в св≥ту в останн≥ роки точитьс€ суперечка на тему корист≥ ≥ шкоди запиванн€ њж≥. ќдн≥ стверджують, що воду потр≥бно пити в процес≥ њж≥, ≥нш≥ напол€гають на тому, що пити п≥сл€ њж≥ взагал≥ небезпечно, а трет≥ взагал≥ рад€ть вживати воду до прийому њж≥.

Ѕ≥льш≥сть фах≥вц≥в з≥йшлис€ на думц≥, що п≥сл€ њж≥ пити шк≥дливо. ѕо€снюють цю теор≥ю вони тим, що вода, €ка над≥йшла в шлунок, порушуЇ обм≥н речовин, розбавл€ючи шлунковий с≥к ≥ спов≥льнюючи процес засвоЇнн€ њж≥. ¬ результат≥ такого Ђвимиванн€ї њж≥ ≥ Ђрозбавленн€ї   сок≥в в систем≥ травленн€ можуть почати розвиватис€ р≥зн≥ захворюванн€.

јле ≥нш≥ фах≥вц≥ стверджують, що шлунковий с≥к мало контактуЇ з р≥диною, €ка над≥йшла в шлунок, ≥, таким чином, частково спростовують запропоновану вище тезу.

Ќасправд≥ кожен сам вибираЇ, в €ку теор≥ю йому в≥рити, але варто пам'€тати р€д правил.

Ќа засвоЇнн€ њж≥ ≥ води впливаЇ њх температура. ” зв'€зку з цим категорично не рекомендуЇтьс€ пити воду або чай з льодом в≥дразу п≥сл€ њж≥.  рижана вода негативно впливаЇ на зубну емаль, особливо €кщо перед цим ви вживали гар€чу њжу.  р≥м того, холодна вода виступаЇ катал≥затором процесу перетравленн€ њж≥. як правило, це займаЇ близько години, але р≥дина знижуЇ час перетравленн€ до 20 хвилин. “ому вас знову в≥дв≥даЇ почутт€ голоду, незалежно в≥д того, що ви њли зовс≥м недавно. ƒо реч≥, саме такий трюк часто використовують заклади швидкого харчуванн€, пропонуючи своњм в≥дв≥дувачам запивати страви улюбленими напо€ми, додаючи в них л≥д. “акож холодн≥ напоњ негативно впливають на кишечник. ÷е знову пов'€зано з процесом засвоЇнн€ њж≥. ¬ результат≥ можна придбати дисбактер≥оз та ≥нш≥ запальн≥ процеси.

ј ось теплий чай, навпаки, принесе орган≥зму т≥льки користь. ј випиваючи скл€нку води до њж≥, ви допоможете шлунку налаштуватис€ на процес прийому ≥ перетравленн€ њж≥.

“ак що роб≥ть висновок самост≥йно: запивати або не запивати њжу ≥ чим саме.


16.04.2016