≤ знову про шкоду сид€чоњ роботи
≤ знову про шкоду сид€чоњ роботи
  ≤ знову про шкоду сид€чоњ роботи

Ќебезппеку сид€чого способу житт€ л≥кар≥ тепер поставили в один р€д з такими шк≥дливими звичками €к кур≥нн€ ≥ алкоголь. ≤ д≥йсно, рух ≥ здоров'€ у людини знаход€тьс€ в т≥сн≥й залежност≥ один в≥д одного.

¬ останн≥ роки л≥кар≥ б'ють на сполох: ми перестаЇмо рухатис€ ≥ б≥льшу частину житт€ проводимо сид€чи. —татистика говорить, що в сучасному ≥нформац≥йному св≥т≥ людина в середньому проводить 15 годин на добу. Ѕагато людей не встають з кр≥сла по 3-4 години, а хтось ≥ б≥льше.

јле медичн≥ експерти попереджають, що нерухомий стан в положенн≥ сид€чи прот€гом тривалого часу дуже шк≥дливий. „им б≥льше ми сидимо, тим б≥льше гальмуЇ наш метабол≥зм ≥ б≥льше стаЇ проблем з суглобами.

„им загрожуЇ спов≥льнений обм≥н речовин? ¬ першу чергу, це неминуче призводить до п≥двищенн€ р≥вн€ цукру в кров≥ ≥ зростанн€ артер≥ального тиску, що веде до захворювань серц€, д≥абету ≥ нав≥ть де€ких вид≥в раку. —ид€че положенн€ часто стаЇ причиною проблем з хребтом.

јле що робити, €кщо робота передбачаЇ саме тривале сид≥нн€? Ћ≥кар≥ рад€ть наступне:

- через кожну годину роботи вставайте ≥ розминайтес€, гул€йте по оф≥су,

- уникайте л≥фт≥в, користуйтес€ сходами,

- п≥д час розмови по телефону вставайте ≥ ход≥ть,

- €кщо немаЇ можливост≥ часто вставати, не забувайте пот€гуватис€, робити р≥зн≥ рухи на розт€гуванн€ рук, шињ, спини, рухайте ногами,

- машину паркуйте в найв≥ддален≥шому м≥сц≥ на сто€нц≥.

ѕ≥сл€ такоњ сид€чоњ роботи не забувайте про активн≥ види спорту. «а твердженн€м л≥кар≥в, сучасн≥й людин≥ необх≥дно €к м≥н≥мум 2 години на тиждень присв€чувати ≥нтенсивному ф≥зичному навантаженню. ѕричому виб≥р у кожного широкий: б≥г, плаванн€, тренажерний зал, велопрогул€нки, альп≥н≥зм та ≥н. јле дв≥ години на тиждень - це той м≥н≥мум, €кий необх≥дний дл€ нейтрал≥зац≥њ небезпеки сид€чого способу житт€.

—учасна робота в оф≥с≥ - це сид€ча робота, в основному. јле €кщо робота вас влаштовуЇ, то подбайте про те, щоб п≥сл€ нењ ваше т≥ло мало необх≥дне ф≥зичне навантаженн€, це вр€туЇ ваше здоров'€.


13.04.2016