ўо вказуЇ на зневодненн€ орган≥зму?
ўо вказуЇ на зневодненн€ орган≥зму?
 ўо вказуЇ на зневодненн€ орган≥зму?

ƒостатнЇ споживанн€ чистоњ води забезпечуЇ нашому орган≥зму нормальне функц≥онуванн€. Ќа жаль, у багатьох з нас не розвинена звичка пити воду, що провокуЇ зневодненн€ орган≥зму. Ѕрак води в≥дбиваЇтьс€ на нашому самопочутт≥ ≥ здоров'њ, найшк≥длив≥ш≥ ознаки зневодненн€ - поганий настр≥й, депрес≥€, безсонн€.

ўодн€ людський орган≥зм потребуЇ восьми скл€нок  звичайноњ води, не рахуючи чаю, кави та ≥нших напоњв. ѕозбавл€ючи орган≥зм ц≥лющоњ вологи, ми доводимо його до зневодненн€.

ќзнаки зневодненн€ ми перераховуЇмо нижче.

—ух≥сть в рот≥

÷ей симптом найочевидн≥ший. як т≥льки ми стикаЇмос€ з цим неприЇмним в≥дчутт€м, посп≥шаЇмо попити €коњсь р≥дини. јле дл€ полегшенн€ стану краще використовувати не солодк≥ напоњ, а звичайну воду, €ка змащуЇ слизов≥ оболонки в горл≥ ≥ в рот≥, затримуючи вологу надовго.

—ух≥сть шк≥ри

÷е одна з найб≥льш ранн≥х ознак зневодненн€ орган≥зму. Ѕрак води в≥дразу ж позначаЇтьс€ недол≥ком поту, а це призводить до нездатност≥ орган≥зму виводити надлишки жир≥в, вироблених прот€гом дн€. ўоб не допустити цього, пийте €комога б≥льше води прот€гом дн€.

—верб≥ж в очах

—ух≥, налит≥ кров'ю оч≥ - ще одна ознака вододеф≥циту. ÷е по€снюЇтьс€ тим, що без води пересихають сл≥зн≥ канальц≥. “акий стан особливо бол≥сний дл€ тих, хто носить контактн≥ л≥нзи. як т≥льки ви в≥дчули сверб≥ж в очах, випийте скл€нку-другу води.

Ѕ≥льш тривал≥ хвороби

¬ода виводить токсини з орган≥зму. ¬нутр≥шн≥ органи працюють над ф≥льтрац≥Їю непотр≥бних продукт≥в, але без води впоратис€ њм з ц≥Їю функц≥Їю складно. ѕри деф≥цит≥ води внутр≥шн≥ органи починають вит€гати воду одне в одного, а також з кров≥. ј це неминуче призводить до ≥нших проблем з≥ здоров'€м.

Ѕ≥ль у суглобах

—углоби бол€ть не т≥льки у л≥тн≥х людей, у багатьох молодих людей вони бол€ть в≥д б≥гу та стрибк≥в. як правило, це ознака зневодненн€, €кщо не було до цього травм ≥ хвороб. “ак €к хр€щов≥ диски на 80% складаютьс€ з води, то нестача води веде до того, що суглоби трутьс€ один об одний, викликаючи б≥ль.

“равн≥ проблеми

Ѕез води к≥льк≥сть слизу в шлунку зменшуЇтьс€, а надто концентрована шлункова кислота шк≥длива дл€ внутр≥шн≥х орган≥в. ƒеф≥цит води також викликаЇ печ≥ю.

¬тома ≥ сонлив≥сть

ѕри нестач≥ води орган≥зм починаЇ вит€гати њњ з кров≥, а це призводить до нестач≥ кисню, €к насл≥док - втома ≥ сонлив≥сть. якщо н≥чого не зробити, то розбит≥сть буде накопичуватис€, а проблеми з≥ здоров'€м посилюватис€.


06.04.2016