—м≥х - ефективний знеболюючий зас≥б
—м≥х - ефективний знеболюючий зас≥б
—м≥х - ефективний знеболюючий зас≥б

якщо сльозами горю не допоможеш, то см≥х може вгамувати не т≥льки душевн≥, а й, що дуже важливо, ф≥зичн≥ стражданн€.

ƒо сих п≥р вчен≥ не знали, €ким чином пор≥внюютьс€ см≥х ≥ б≥ль. јле фах≥вц≥ з ќксфорда вир≥шили знайти в≥дпов≥дь експериментальним шл€хом.

≈ксперти кажуть, що болезаспок≥йливий ефект в≥д позитивних емоц≥й, швидше за все, пов'€заний з виробленн€м центральною нервовою системою ендорф≥ну - гормону, в≥дпов≥дального за придушенн€ €к душевних, так ≥ ф≥зичних мук.

ƒосв≥д пол€гав у встановленн≥ больового порогу у випробовуваних до ≥ п≥сл€ перегл€ду см≥шного к≥но, в пор≥вн€нн≥ з контрольною групою. ¬ експеримент≥ вз€ли участь к≥лька дес€тк≥в п≥ддосл≥дних у в≥ц≥ в≥д 16 до 62 рок≥в. ћедики завдавали њм больов≥ в≥дчутт€ двома способами: стискаючи руку рукавом тонометра ≥ прикладаючи до т≥ла заморожений при -18 градус≥в пластиковий шланг. ѕот≥м учасник≥в розбили на дв≥ групи: першим показали 15-хвилинний комед≥йний ролик, другим - 15 хвилин нудного матер≥алу. ¬и€вилос€, що люди, €к≥ надривали животи в≥д см≥ху, п≥сл€ сеансу в≥дчували на 10% менше болю, н≥ж т≥, хто нудьгував.

ўе в 2007 роц≥ фах≥вц≥ встановили, що весел≥ в≥део допомагають д≥т€м переносити б≥ль, тому варто њх застосовувати п≥д час хворобливих медичних процедур.

“акож експерти з'€сували, що см≥х нормал≥зуЇ кров'€ний тиск, €к в≥дмова в≥д пересоленоњ њж≥, ≥ розширюЇ судини.


25.03.2016