4 головних правила дл€ довгого ≥ здорового житт€
4 головних правила дл€ довгого ≥ здорового житт€
4 головних правила дл€ довгого ≥ здорового житт€

¬с≥ хочуть жити довго, збер≥гаючи красу ≥ здоров'€. ≤ це ц≥лком реально, €кщо дотримуватис€ певних правил. “ак≥ висновки були зроблен≥ в процес≥ спостереженн€ за режимом житт€, ставленн€м до под≥й людей, €к≥ дожили до глибокоњ старост≥.

1. ¬≥дсутн≥сть шк≥дливих звичок

¬ ход≥ численних досл≥джень доведено, що шк≥длив≥ звички в≥дн≥мають в середньому 10 рок≥в житт€. «розум≥ло, що абсолютна б≥льш≥сть довгожител≥в не мають шк≥дливих звичок або позбулис€ њх в молодому в≥ц≥.

2. Ѕути на одн≥й хвил≥ з молодими

якщо людина весь час продовжуЇ ц≥кавитис€ молод≥жною культурою, вона надовго залишаЇтьс€ молодою, њњ мозок нав≥ть в зр≥л≥ роки чудово працюЇ. «ам≥сть того, щоб бурчати на сучасн≥ музичн≥ напр€мки ≥ емоц≥йно критикувати молод≥жну субкультуру, постарайтес€ залучитис€ до процесу ≥ €комога б≥льше перебувати в тренд≥ молод≥жних новин.

3. ∆ив≥ть активно

ѕрид≥л€ючи хоча б 3 хвилини в день ф≥зичним вправам, ви зробите своЇ житт€ б≥льш активним ≥ здоровим.  оли орган≥зм отримуЇ ф≥зичне навантаженн€, в ньому актив≥зуютьс€ гормони росту, виробленн€ €ких р≥зко скорочуЇтьс€ п≥сл€ 30 рок≥в. Ќепрацююч≥ люди вигл€дають старшими за св≥й в≥к приблизно на п'€ть рок≥в. ƒовше залишаютьс€ молодими ≥ здоровими представники спок≥йних профес≥й - художники, св€щеники, диригенти ≥ т.п.

 орисно мати розроблений план на випадок форс-мажорних обставин: хвороби або матер≥альних проблем. ÷е допоможе вберегтис€ в≥д стресу ≥ д≥€ти б≥льш рац≥онально.

4. ѕравильне харчуванн€

ƒовгожител≥ виключають з≥ свого рац≥ону шк≥длив≥ продукти. ¬они не вживають фаст-фуд, нап≥вфабрикати ≥ солодку газовану воду. ¬ажливо не перењдати, а залишати ст≥л з легким в≥дчутт€м голоду. “акож варто уникати швидких вуглевод≥в (солодощ≥в ≥ б≥лого хл≥ба).  р≥м того, довгожител≥ з≥зналис€, що дозвол€ли соб≥ њсти п≥сл€ 6 вечора, €кщо не л€гали в 9, одним словом вечер€ повинна бути за три години до сну.

” в≥ц≥ п≥сл€ 50 рок≥в варто подбати про б≥льший вм≥ст кальц≥ю ≥ магн≥ю у своЇму рац≥он≥ - це п≥дтримаЇ здоров'€ к≥сток ≥ серцево-судинноњ системи.


21.03.2016