7 звичок, що викликають депрес≥ю
7 звичок, що викликають депрес≥ю
7 звичок, що викликають депрес≥ю

ƒепрес≥€ - хвороба XXI стол≥тт€. Ќайчаст≥ше причиною психолог≥чного неспокою стаЇ перевтома ≥ стреси, €кими насичене наше житт€. јле буваЇ, що депрес≥ю може викликати €кась зовн≥ абсолютно нешк≥длива звичка.

ѕропонуЇмо познайомитис€ з факторами ризику психолог≥чного розладу.

1. ѕогана постава

ƒосл≥дженн€ показали, що постава пр€мо впливаЇ на емоц≥њ. ¬чен≥ з'€сували, що згорблен≥ люди част≥ше використовують пов'€зан≥ з депрес≥Їю слова в пор≥вн€нн≥ з тими, хто сидить пр€мо.

2. «алежн≥сть в≥д смартфона

Ћюдина, €ка пост≥йно перев≥р€Ї св≥й смартфон на на€вн≥сть пов≥домлень, дуже вразлива перед депрес≥Їю. ƒосл≥дженн€ показали, що п≥двищений р≥вень депрес≥њ пр€мо пов'€заний ≥з залежн≥стю в≥д смартфона.

3. ¬≥дмова в≥д кави

як би дивно це не звучало, але ви€вилос€, що ризик депрес≥й зростаЇ з≥ зменшенн€м споживанн€ кави.

4. ѕрокрастинац≥€

—хильн≥сть в≥дкладати вс≥ справи на пот≥м, пов≥льн≥сть в повед≥нц≥ п≥двищуЇ ризик втратити важлив≥ можливост≥ в житт≥, не виконавши поставлених ц≥лей. ÷е впливаЇ на самооц≥нку ≥ впевнен≥сть у власних силах, п≥двищуЇ р≥вень стресу ≥ ризик депрес≥њ.

5. —оц≥альн≥ мереж≥

÷ей фактор, под≥бно залежност≥ в≥д смартфон≥в, призводить до втрати дорогоц≥нного часу ≥ скороченн€ живого сп≥лкуванн€ з людьми. ѕост≥йне оч≥куванн€ нових пов≥домлень в≥д в≥ртуальних друз≥в п≥дсилюЇ в≥дчутт€ заздрост≥ або занепокоЇнн€, що веде до депрес≥њ.

6. “оксичн≥ в≥дносини

якщо ви не в≥дчуваЇте нещаст€ у в≥дносинах з близькою людиною, то правильн≥ше - припинити сп≥лкуванн€. ќсобливо небезпечно п≥сл€ такого сп≥лкуванн€ в≥дчутт€ емоц≥йного спустошенн€. якщо так≥ в≥дносини продовжувати - депрес≥€ гарантована.

7. ћалорухливий спос≥б житт€

„им б≥льше людина рухаЇтьс€, тим б≥льше орган≥зм вид≥л€Ї ендорф≥н≥в або гормон≥в задоволенн€, а це в≥дм≥нна проф≥лактика депрес≥й ≥ тривожних стан≥в.