јгрес≥€ ≥ зл≥сть - шл€х до ≥нфаркту!
јгрес≥€ ≥ зл≥сть - шл€х до ≥нфаркту!
јгрес≥€ ≥ зл≥сть - шл€х до ≥нфаркту!

’то б м≥г подумати, що у людей з поганим характером страждають артер≥њ? Ќещир≥, агресивн≥ ≥ недоброзичлив≥ люди част≥ше страждають серцево-судинними захворюванн€ми, що було доведено в ход≥ анал≥зу 5 тис€ч ≥стор≥й хвороб.

”часники експерименту пройшли психолог≥чний тест ≥ одночасно у них була вим≥р€на товщина судинноњ ст≥нки коронарних артер≥й за допомогою ультразвуку.

¬и€вилос€, що люди, схильн≥ до агрес≥њ ≥ дом≥нуванн€, част≥ше мали б≥льш товсту судинну ст≥нку, що зб≥льшувало ймов≥рн≥сть звуженн€ артер≥й ≥ судинних розрив≥в.

¬чен≥ припускають, що важливу роль у так≥й зм≥н≥ судин в≥д≥грають гормони стресу, так≥ €к кортизол, що утворюЇтьс€ при лют≥ ≥ гн≥в≥, з чим пов'€зують швидкий розвиток атеросклерозу.

≈ксперти в зв'€зку з цим припускають, що люди з поганим характером ризикують не т≥льки д≥стати важкий ≥нфаркт, викликаний анатом≥чним порушенн€м в судинах, але також ви€вл€ютьс€ без соц≥альноњ п≥дтримки з боку с≥м'њ чи друз≥в, що ще г≥рше позначаЇтьс€ на стан≥ њх здоров'€.

” зв'€зку з цим експерти вважають, що психотерап≥њ, контролююч≥ негативн≥ емоц≥њ ≥ агресивн≥сть, можуть стати ефективною проф≥лактикою серцево-судинних порушень.


10.03.2016