’то щаслив≥ший: ≥нтелектуали або дурн≥?
’то щаслив≥ший: ≥нтелектуали або дурн≥?
’то щаслив≥ший: ≥нтелектуали або дурн≥?

¬важаЇтьс€, що чим розумн≥ша людина, тим важче њй в≥дчути себе щасливою. ÷е €краз те, що в народ≥ називають Ђгоре в≥д розумуї. ќднак вчен≥ довели, що дане твердженн€ Ї м≥фом. ¬ ход≥ досл≥джень було встановлено, що найвищий р≥вень щаст€ ≥ загальноњ задоволеност≥ житт€м спостер≥гаЇтьс€ у людей, чий коеф≥ц≥Їнт ≥нтелекту вищий середнього.

”часниками досл≥дженн€ стали 6870 добровольц≥в. —початку њх протестували на предмет розвитку ≥нтелекту, а пот≥м розпитали, наск≥льки вони задоволен≥ житт€м. ¬и€вилос€, що найб≥льш щасливими почуваютьс€ т≥, чий коеф≥ц≥Їнт становив в≥д 120 до 129 бал≥в, а це 43% опитуваних. “≥ ж, чий р≥вень ≥нтелекту склав 70-79 бал≥в, показали найнижчий р≥вень задоволеност≥ житт€м, а це 12% опитаних.

ƒане досл≥дженн€ спростувало стереотип, що розумн≥й людин≥ важко стати щасливою. ѕричиною вважалас€ нестандартн≥сть мисленн€, €ка не дозвол€ла њй знайти дл€ себе п≥дход€щу роботу або с≥м'ю. –озумники д≥йсно б≥льш вибаглив≥ в друз€х ≥ партнерах, що автоматично звужуЇ коло людей, з €кими могли б встановитис€ близьк≥ або д≥лов≥ в≥дносини.

јле, з ≥ншого боку, розум даЇ людин≥ масу переваг. ¬≥н дозвол€Ї отримати хорошу осв≥ту, розширити кругоз≥р, що даЇ можлив≥сть самореал≥зуватис€ ≥ отримати багато сп≥лкуванн€. ” людей з низьким р≥внем кругозору обмежений кругоз≥р, що не дозвол€Ї њм вирватис€ з колом своњх проблем. “ак≥ люди, €к правило, все житт€ працюють на низькооплачуван≥й робот≥ ≥ нав≥ть не намагаютьс€ шукати щось краще. ∆≥нка з низьким р≥внем ≥нтелекту часто терпить чолов≥ка-алкогол≥ка ≥ тоне в побутових проблемах, що щаст€ в житт≥, звичайно, не додаЇ.

≤нтелектуали ж шукають можлив≥сть отримати позитивний досв≥д. ѓх т€гне в подорож≥, вони прагнуть отримати €скрав≥ враженн€. якщо њх коло сп≥лкуванн€ невелике, вони будуть шукати сп≥лкуванн€ в ≤нтернет≥ або запишутьс€ в клуб за ≥нтересами. Ќавр€д чи вони будуть скаржитис€ на своњ проблеми в оч≥куванн≥ кращих час≥в.

 оло ≥нтерес≥в ≥нтелектуал≥в р≥дко обмежуЇтьс€ перегл€дом телев≥зора ≥ роботою, у нього завжди Ї ц≥каве зан€тт€ чи хоб≥. ўо стосуЇтьс€ особистого житт€, то партнер теж вибираЇтьс€ Ђпо розумуї. Ќавр€д чи в≥н стане розм≥нюватис€ на нев≥дпов≥дн≥ вар≥анти, краще залишитьс€ один.

≤нтелектуал маЇ б≥льш багатий виб≥р, н≥ж "не-≥нтелектуал", а свобода вибору - нев≥д'Їмна складова щаст€.


09.03.2016