—к≥льки повинен важити шк≥льний рюкзак?
—к≥льки повинен важити шк≥льний рюкзак?
—к≥льки повинен важити шк≥льний рюкзак?

¬ага шк≥льного рюкзака часто шокуЇ дорослих. Ћ≥кар≥ в один голос тверд€ть, що д≥т€м не можна носити так≥ т€жкост≥. ѕортугальськ≥ експерти провели досл≥дженн€ з метою з'€сувати, €ка вага шк≥льного рюкзака Ї нормою.

Ќаш≥ д≥ти д≥йсно кожен день нос€ть до школи неп≥дйомн≥ портфел≥, набит≥ до в≥дмови. як насл≥док, з молодих рок≥в у людини розвиваютьс€ хвороби опорно-рухового апарату.

‘ах≥вц≥ под≥лилис€ формулою наповненн€ шк≥льного рюкзака дл€ розрахунк≥в оптимального навантаженн€. ѕортугальськ≥ експерти встановили, що оптимальна вага шк≥льноњ сумки з ус≥ма речами повинна бути в межах 10% в≥д маси т≥ла дитини. “обто, €кщо ваше чадо важить 30 кг, то портфель повинен бути не важче 3 кг! ќднак дана формула розробл€лас€ вченими з урахуванн€м м≥сцевих даних, наск≥льки вона прийн€тна дл€ наших школ€р≥в, поки нев≥домо.

јмериканськ≥ пед≥атри рекомендують своњ норми ваги шк≥льного рюкзака з повним набором при ваз≥ самоњ сумки 500-700 г:

- 1-й клас - до 1,2 кг;

- 2-й - до 1,6 кг;

- 3-й - до 2,3 кг;

- 4-й - до 2,6 кг;

- 5-й - до 2,8 кг;

- 6-й - до 3,1 кг;

- 7-8-й - до 3,5-3,6 кг;

- випускн≥ 9-11-й - до 4 кг.

Ћ≥кар≥ рад€ть батькам стежити за тим, ск≥льки важить портфель дитини, а при ви€вленн≥ зайвих предмет≥в - виймати њх, €кщо сумка важка.

“акож батькам сл≥д звернути увагу на виб≥р самого рюкзака: в≥н повинен п≥дходити до форми спини, щоб дитина не втомлювалас€.

25.02.2016