„им загрожуЇ ендометр≥оз молодим ж≥нкам?
„им загрожуЇ ендометр≥оз молодим ж≥нкам?
 „им загрожуЇ ендометр≥оз молодим ж≥нкам?

як показало досл≥дженн€ вчених, ендометр≥оз загрожуЇ не т≥льки репродуктивному здоров'ю ж≥нок, а й серцево-судинн≥й систем≥.

≈ндометр≥оз - поширене г≥неколог≥чне захворюванн€, що характеризуЇтьс€ розростанн€м кл≥тин ендометр≥€ за межу цього шару. ќзнаками захворюванн€ стають хвороблив≥ спазми в област≥ живота при менструац≥њ. Ќа жаль, багато ж≥нок нехтують на€вн≥стю даного симптому, а тому захворюванн€ залишаЇтьс€ ви€вленим своЇчасно.

ѕ≥дозрюючи зв'€зок м≥ж ендометр≥озом ≥ серцево-судинними захворюванн€ми, вчен≥ провели досл≥дженн€ з метою з'€сувати це остаточно. ”часниками стали понад 116 тис€ч ж≥нок, майже у 12 тис€ч з них було ви€влено ендометр≥оз п≥сл€ 20 рок≥в спостережень. ¬и€вилос€, що ж≥нки з ендометр≥озом майже в 2 рази б≥льше схильн≥ до розвитку стенокард≥њ, майже в 1,5 рази част≥ше мали ≥нфаркт ≥ в 1,35 рази част≥ше були прооперован≥

в зв'€зку з серцево-судинними порушенн€ми, в пор≥вн€нн≥ з тими, у кого не ви€влено ендометр≥оз. Ѕ≥льш того, у ж≥нок до 40 рок≥в з ви€вленим ендометр≥озом в≥дзначили в 3 рази вищий ризик розвитку вс≥х зазначених вище патолог≥й. ƒан≥ результати залишалис€ статистично достов≥рними нав≥ть п≥сл€ врахуванн€ таких фактор≥в, €к прийом оральних контрацептив≥в або проходженн€ гормональноњ зам≥сноњ терап≥њ ≥ т. д., €к≥ можуть п≥двищити ймов≥рн≥сть розвитку серцево-судинних захворювань.

¬чен≥ ще раз нагадують ж≥нкам з ендометр≥озом про необх≥дн≥сть додаткових досл≥джень в ц≥й област≥, а також вони повинн≥ бути ≥нформован≥ про п≥двищенн€ ризику розвитку серцево-судинних патолог≥й, особливо в молодост≥.

Ћ≥кар≥ рекомендують пац≥Їнткам з ендометр≥озом дотримуватис€ здорового способу житт€ ≥ проходити додатковий огл€д у кард≥олога.


22.02.2016