„ому болить у боц≥?
 „ому болить у боц≥?

Ѕ≥ль в боц≥ п≥д ребрами знайома майже кожному. ќдних вона в≥дв≥дуЇ зр≥дка, дл€ ≥нших - пост≥йний супутник, особливо при б≥гу або швидк≥й ходьб≥. ўоб позбутис€ в≥д болю в п≥дребер'њ, сл≥д встановити њњ причину ≥ усунути њњ. ƒопоможе в цьому досв≥дчений фах≥вець.

якщо б≥ль виникаЇ в правому боц≥, не варто нехтувати нею, краще в≥дразу звернутис€ до л≥кар€, так €к це може бути сигналом порушенн€ роботи печ≥нки. Ѕ≥ль справа внизу живота може вказувати на апендицит, проблеми з нирками, мочеточником, кишечником або фаллоп≥Ївими трубами. “акож це може вказувати на виразковий кол≥т або глист€н≥ ≥нфекц≥њ.

Ѕ≥ль праворуч п≥д ребрами може бути ознакою проблем з п≥дшлунковою залозою, кишечником, печ≥нкою ≥ правою частиною д≥афрагми. “акож причиною болю в правому боц≥ може бути будь-€ка форма гепатиту. якщо б≥ль виникаЇ п≥сл€ прийому жирноњ њж≥, сл≥д перев≥рити стан жовчного м≥хура.

Ѕ≥ль в л≥вому боц≥ п≥д ребрами може св≥дчити про проблеми серцем, тому поставитис€ до нењ сл≥д з ус≥Їю серйозн≥стю. “акож б≥ль в л≥вому боц≥ можуть викликати так≥ захворюванн€ €к пневмон≥€, туберкульоз, онколог≥€ ≥ плеврит. ѕричиною болю в п≥дребер'њ з л≥вого боку також можуть бути невралг≥€, порушенн€ роботи шлунково-кишкового тракту ≥ травми, пог≥ршенн€ стану селез≥нки.

Ѕол≥ по обидва боки в п≥дребер'њ можуть виникати в насл≥док загостренн€ виразки шлунка, панкреатиту, гастралг≥чноњ форми ≥нфаркту м≥окарда, п≥дд≥афрагмального абсцесу, ниркових кольок, гастриту п≥двищеноњ кислотност≥, хрон≥чного панкреатиту, раку п≥дшлунковоњ, хвороби нирок.

Ѕ≥ль в боц≥ - серйозний симптом багатьох небезпечних захворювань, а тому займатис€ самол≥куванн€м не рекомендуЇтьс€. ѕри виникненн≥ хворобливих в≥дчутт≥в в област≥ п≥дребер'€ сл≥д негайно звернутис€ до л≥кар€, €кий поставить д≥агноз ≥ призначить л≥куванн€.


19.02.2016