як побороти здутт€ живота?
 як побороти здутт€ живота?

÷е незручне почутт€, коли в самий нев≥дпов≥дний момент починаЇ бурчати в живот≥, знайоме багатьом. ” медицин≥ такий дискомфорт носить назву метеоризм.

ћетеоризм, або здутт€ живота, - надм≥рне утворенн€ ≥ скупченн€ газ≥в в шлунково-кишковому тракт≥. ÷е одна з найпоширен≥ших проблем, з €кою стикаЇтьс€ медицина. ћетеоризм неприЇмний не т≥льки ф≥зичними в≥дчутт€ми, але й соц≥альною обмежен≥стю.

ќзнаками метеоризму Ї б≥ль в живот≥, в≥дчутт€ Ђрозпиранн€ї ≥ бурчанн€, в≥дрижка, мимов≥льне випусканн€ газ≥в - все це метеоризм.

ѕричин метеоризму безл≥ч: в≥д неправильно п≥д≥браного харчуванн€ до захворювань шлунково-кишкового тракту, а також кур≥нн€, особливо п≥д час прийому њж≥.

јле позбутис€ в≥д здутт€ живота можна, €кщо сл≥дувати де€ким правилам.

ћетеоризм часто виникаЇ п≥сл€ вживанн€ солоних продукт≥в, газованоњ води, хрестоцв≥тних овоч≥в. ќсобливо часто кишечник реагуЇ здутт€м п≥сл€ того, €к ви з'њли броккол≥, цв≥тну, брюссельську або б≥локачанну капусту. ÷≥ овоч≥ м≥ст€ть волокна, що спри€ють здуттю живота.

ƒопоможуть в≥д здутт€ банани, ананаси ≥ папайа.

ўоб уникнути газоутворенн€, треба њсти не посп≥шаючи, не ковтаючи зайве пов≥тр€ разом з њжею. ѕов≥тр€, що застр€гаЇ в травн≥й систем≥, стаЇ причиною здутт€.

якщо метеоризм сильно докучаЇ, провед≥ть в сольовий ванн≥ близько п≥вгодини, ÷е допоможе вивести зайву вологу з орган≥зму, а з нею п≥де ≥ здутт€.

јле найкращий зас≥б в≥д здутт€ живота - ≥нтенсивне тренуванн€, що викликаЇ потовид≥ленн€.


11.02.2016