як виховати щасливу дитину?
як виховати щасливу дитину?

ўо таке щаст€? ¬≥дпов≥дь на це питанн€ у кожного з нас сво€. јле те, що свобода - це запорука щаст€, погод€тьс€ вс≥.  оли народжуЇтьс€ дитина, мама ≥ тато б≥льше всього на св≥т≥ бажають њй щаст€. јле €к саме виростити людину щасливою, знають, на жаль, не вс≥.

√оловним завданн€м батьк≥в Ї виростити в≥льно мисл€чу, з≥ своњми погл€дами на св≥т особист≥сть. як т≥льки малюк починаЇ розмовл€ти, в≥н вс≥л€ко намагаЇтьс€ донести до батьк≥в: Ђ€ людина ≥ хочу бути щасливоюї, тобто - в≥льною.

ѕрагненн€ до свободи у кожного з нас закладено буквально з народженн€, а може, й ран≥ше. ƒитин≥ стаЇ т≥сно в утроб≥ матер≥, ≥ вона зв≥льн€Їтьс€ в≥д дискомфорту.

”же в перш≥ дн≥ п≥сл€ по€ви на св≥т у дитини можна спостер≥гати процес мисленн€. ¬она вивчаЇ оточуючих њњ людей, дуже скоро починаЇ п≥знаватис€ маму. Ќайчаст≥ше перша посм≥шка адресована саме мам≥. ћалюк прост€гаЇ ручку, щоб познайомитис€ з першою ≥грашкою. ¬се це в≥н може зробити самост≥йно, ще будучи зовс≥м крих≥ткою. ¬≥д батьк≥в потр≥бно всього лише п≥дтримувати дитину в њњ починанн€х, спри€ти прагненню в≥дкривати ≥ шукати, але не нав'€зливо, щоб це прагненн€ не пропало.

—вобода вибору дуже важлива дл€ щаст€ людини, а тому повинна виховуватис€ з раннього дитинства. Ѕатьки повинн≥ навчитис€ рахуватис€ з думкою дитини. ”же Ђз пелюшокї малюк починаЇ вибирати, до кого на ручки в≥н хоче п≥ти, њсти зараз чи через годину, пограти або поспати. ” в≥ц≥ близько двох рок≥в, дитина може вже вибрати, зелену шапочку над≥ти або синю. …ого можна запитати, що в≥н хоче з'њсти на вечерю, ≥ в≥н з рад≥стю под≥литьс€ своњми уподобанн€ми. ÷е не означаЇ, звичайно, що з ус≥х питань сл≥д радитис€ з маленьким членом с≥м'њ, але треба привчати його робити виб≥р самост≥йно.

—воњ погл€ди на св≥т у дитини формуютьс€ в творчост≥. ¬ процес≥ зан€ть та ≥гор з дитиною треба намагатис€ займати позиц≥њ не кер≥вника, а сп≥вроб≥тника або пом≥чника. јдже творч≥сть - це сфера, в €к≥й дитина може себе в≥дчути максимально в≥льною. «авжди давайте дитин≥ виб≥р: наприклад, малювати пальчиковими фарбами або пензликом, ол≥вц€ми, фломастерами.

“акий метод вихованн€ зробить дитину б≥льш впевненою у своњх силах, ≥ з плином часу вона все менше ≥ менше буде потребувати допомоги з боку дорослих. ј звичка самому приймати правильн≥ р≥шенн€ виведе њњ на шл€х, що веде до щасливого житт€!


08.02.2016