як орган≥зувати прогул€нку з новонародженим?
як орган≥зувати прогул€нку з новонародженим?
 як орган≥зувати прогул€нку з новонародженим?

 ожна мама в≥дразу п≥сл€ виписки з пологового будинку задаЇтьс€ питанн€м: коли можна гул€ти з малюком? —в≥же пов≥тр€ - це запорука здоров'€. јле чи можна виходити на вулицю з щойно народженим малюком або все-таки краще почекати з цим? ≤ наск≥льки тривалими можуть бути перш≥ прогул€нки? як од€гнути малюка?

як скоро виносити новонародженого на вулицю, залежить в≥д пори року. якщо щаст€ по€ви малюка сталос€ взимку, то в сильн≥ морози краще не посп≥шати з прогул€нками. –екомендуЇтьс€ почекати, поки в≥н дос€гне двотижневого в≥ку.

якщо ж малюк народивс€ вл≥тку, то можна вирушати на вулицю в≥дразу п≥сл€ виписки, вранц≥ або ввечер≥, коли не дуже жарко. «авжди пам'€тайте, що перш≥ два тижн≥ - пер≥од адаптац≥њ новонародженого до навколишнього середовища, тому все треба робити поступово.

 оли малюков≥ виповнитьс€ 6 м≥с€ц≥в, його можна пересадити в прогул€нкову кол€ску, €ка набагато легше ≥ б≥льш маневрена. ≤ мам≥ прост≥ше, ≥ малюков≥ приЇмн≥ше спогл€дати зовн≥шн≥й св≥т.

ўо стосуЇтьс€ тривалост≥ прогул€нки в перш≥ дн≥, то Ђзимовимї малюкам вистачить ≥ дес€ти хвилин на св≥жому пов≥тр≥. ѕри цьому кожен день прогул€нку можна зб≥льшувати на п'€ть хвилин.

¬ажливо враховувати наступн≥ правила:

- при температур≥ пов≥тр€ - 5 ∞— ≥ вище прогул€нка повинна триваЇ не б≥льше години,

- €кщо на вулиц≥ в≥д -15 до -5 ∞— - не б≥льше п≥вгодини,

- €кщо мороз опустивс€ нижче -15 ∞—, краще залишатис€ вдома ≥ просто пров≥трити к≥мнату.

≤ ще к≥лька корисних порад дл€ приЇмних прогул€нок з малюком.

1. ¬зимку вирушайте на прогул€нку п≥сл€ годуванн€. Ќа ситий шлунок дитин≥ буде тепл≥ше.

2. якщо прогул€нка передбачаЇтьс€ тривала, заздалег≥дь потурбуйтес€ про те, щоб дитин≥ було тепло. « собою про вс€к випадок в≥зьм≥ть воду ≥ запас годуванн€, раптом в≥н зголодн≥Ї. якщо ваш малюк на штучному вигодовуванн≥, в≥зьм≥ть окремо суху сум≥ш ≥ краще зроб≥ть св≥жу перед самим вживанн€м.

3. ” дощ краще не виходити на прогул€нку. ’оч сучасн≥ кол€ски ≥ забезпечен≥ дощовиками, але кр≥м вологи дитин≥ може пошкодити парниковий ефект. ƒощовик використовуйте, щоб в раз≥ раптового дощу швидше д≥статис€ додому.

24.01.2016