” чому причини деф≥циту зал≥за в орган≥зм≥?
” чому причини деф≥циту зал≥за в орган≥зм≥?
” чому причини деф≥циту зал≥за в орган≥зм≥?

ўодн€ разом з њжею ми њмо зал≥зо. ÷ей м≥кроелемент м≥ститьс€ в м'€с≥, злаках, зелен≥, бобових ≥ в≥н дуже необх≥дний орган≥зму. «ал≥зо спри€Ї виробленню та функц≥онуванн€ кров'€них кл≥тин, за допомогою €ких орган≥зм насичуЇтьс€ киснем. ј ось нестача зал≥за може привести до небезпечного стану - анем≥њ.

«ал≥зодеф≥цитна анем≥€ - це зниженн€ р≥вн€ гемоглоб≥ну в кров≥ в результат≥ нестач≥ зал≥за в орган≥зм≥ людини. —аме це захворюванн€ становить 80% вс≥х анем≥й ≥ Ї широко поширеною проблемою. јдже зал≥зо - один з основних за значим≥стю елемент≥в ≥ при його деф≥цит≥ стан орган≥зму р≥зко пог≥ршуЇтьс€.

≤снуЇ три основн≥ причини зал≥зодеф≥цитноњ анем≥њ:

- хрон≥чна крововтрата,

- порушенн€ всмоктуванн€ зал≥за,

- п≥двищена потреба орган≥зму в зал≥з≥.

ѕри хрон≥чн≥й крововтрат≥, €к основн≥й причин≥ анем≥њ, маЇтьс€ на уваз≥ не одномоментна втрата великоњ к≥лькост≥ кров≥, а часто виникаючи невелик≥ втрати кров≥, наприклад, €к при гемороњ. ” ж≥нок такий стан настаЇ част≥ше, так €к до хрон≥чних втрат додаЇтьс€ втрата кров≥ при менструац≥њ, €ка компенсуЇтьс€ надходженн€м зал≥за з њжею.

ѕорушенн€ всмоктуванн€ зал≥за в≥дбуваЇтьс€ через р≥зн≥ патолог≥чн≥ процеси:

- паразити (цел≥ак≥€ ≥ ентерити), при €ких розвиваЇтьс€ синдром недостатност≥ всмоктуванн€ зал≥за;

- оперативн≥ втручанн€ з метою видаленн€ частини тонкого кишечника, пухлини та ≥нш≥ захворюванн€ - зменшуЇтьс€ площа всмоктуванн€ зал≥за, а тому розвиваЇтьс€ зал≥зодеф≥цитна анем≥€.

ѕ≥двищена потреба в залоз≥ або п≥двищена витрата зал≥за часто виникаЇ при ваг≥тност≥ або лактац≥њ. ƒеф≥цит зал≥за особливо виражений при багатопл≥дд≥, а також при малому ≥нтервал≥ м≥ж ваг≥тн≥стю та пологами, так €к в пер≥од менше трьох рок≥в в орган≥зм≥ ж≥нки не встигають компенсуватис€ витрати зал≥за.

ƒ≥агностувати зал≥зодеф≥цитну анем≥ю можна за допомогою анал≥зу кров≥, а при њњ ви€вленн≥ л≥кар призначить зал≥зовм≥сн≥ препарати.


17.01.2016