Ќав≥що ≥ €к берегти кол≥на?
Ќав≥що ≥ €к берегти кол≥на?

¬аш≥ кол≥на ще не турбують вас? ј чи в≥домо вам, що приблизно половина людей до старост≥ скаржитьс€ на б≥ль в кол≥нах, викликану артритом? «ахворюванн€ суглоб≥в ускладнюють рухлив≥сть, вони завдають серйозного болю ≥ часто вимагають оперативного втручанн€. јле щоб не з≥ткнутис€ з такою проблемою в зр≥лому в≥ц≥, експерти розробили р€д заход≥в дл€ проф≥лактики артриту в молодост≥.

‘ах≥вц≥ кажуть, коли ми наступаЇмо на ногу, вага, що давить на суглоб, перевищуЇ вагу т≥ла в 3 рази, при б≥гу - в 5 раз≥в, а при стрибках - в 7 раз≥в. якщо б≥ль у кол≥нах стала частим Ђгостемї, необх≥дно зм≥нити спос≥б житт€. ‘ах≥вц≥ також в≥дзначили, що чим вище вага людини, тим вище ризик артриту в старост≥. —худненн€ залежить в≥д харчуванн€ на 70%, ≥ т≥льки на 30% в≥д ф≥зичноњ активност≥. “обто, щоб уникнути захворювань кол≥нних суглоб≥в, необх≥дно стежити за вагою, але при своЇму звичайному режим≥ харчуванн€, нав≥ть при зб≥льшенн≥ ф≥зичних навантажень, схуднути навр€д чи вдастьс€. ўоб схуднути, необх≥дно перегл€нути своњ гастроном≥чн≥ звички.

якщо говорити про ф≥зичн≥ вправи, то дл€ здоров'€ кол≥нних суглоб≥в найб≥льш корисн≥ плаванн€ ≥ велосипед, але не б≥г ≥ аероб≥ка. ўоб захистити кол≥на, необх≥дно також зм≥цнювати м'€зи живота ≥ таза, так €к хороша постава спри€Ї правильн≥й постановц≥ кол≥н ≥ ступень при ходьб≥, а це попереджаЇ пошкодженн€ суглоб≥в.

¬елике значенн€ маЇ зручне взутт€. ѕравильно обрана пара взутт€ може в≥дразу ж полегшити стан кол≥н. јле €кщо б≥ль в кол≥нах турбуЇ вас б≥льше двох тижн≥в, вам необх≥дна консультац≥€ л≥кар€, так €к проблема може бути б≥льш серйозною, н≥ж вам здаЇтьс€.


14.01.2016