¬икористовуйте вс≥ багатства мандарин≥в дл€ здоров'€!
¬икористовуйте вс≥ багатства мандарин≥в дл€ здоров'€!
  ¬икористовуйте вс≥ багатства мандарин≥в дл€ здоров'€!

Ќа думку багатьох д≥Їтолог≥в, з ус≥х цитрусових мандарини в першу чергу повинн≥ бути включен≥ в здоровий рац≥он.  р≥м того, що мандарини насичен≥ необх≥дними в≥там≥нами ≥ м≥нералами, вони також дарують чудовий настр≥й та позитив.

ћандарини корисн≥ при циститах, нефритах ≥ п≥Їлонефритах, €к≥ прот≥кають без затримки р≥дини в орган≥зм≥. “акож користь мандарин≥в безперечна дл€ проф≥лактики жовчнокам'€ноњ ≥ сечокам'€ноњ хвороби. ¬они не викликають роздратуванн€ нирок ≥ сечовив≥дних шл€х≥в. ¬м≥ст в плодах мандарин≥в легкозасвоюваних цукр≥в ≥ води обумовлюють њх вживанн€ при хрон≥чних ≥ гострих захворюванн€х печ≥нки, ендогенних ≥ екзогенних ≥нтоксикац≥€х, виробничих ≥ медикаментозних отруЇнн€х. ћандарини корисн≥ при ≥нфекц≥€х, порушенн€х серцево-судинноњ системи ≥ шлунково-кишкового тракту, при л≥куванн≥ хвороб кров≥ та опорно-рухового апарату, а також при г≥по- та ав≥там≥нозах.

ѕропонуЇмо к≥лька рецепт≥в дл€ здоров'€ з використанн€м мандарин≥в.

¬икористанн€ м'€кот≥

ћандарини подр≥бн≥ть разом з шк≥ркою в кашку, зм≥шайте 2:1 з медом. «бер≥гати на холод≥ в темному м≥сц≥ в щ≥льно закритих банках. ¬живати по 1 ст. ложц≥ 3 рази на день до њди.

÷ей же рецепт можна використовувати в кл≥мактеричний пер≥од, при онкозахворюванн€х ≥ ≥нших важких хворобах.

¬икористанн€ соку

Ѕагаторазове використанн€ соку мандарин≥в вил≥ковуЇ д≥л€нки шк≥ри, уражен≥ м≥кроспор≥€ми або тр≥хофет≥Їю.

¬икористанн€ шк≥рки

—пиртова насто€нка шк≥рки плод≥в посилюЇ апетит, покращуЇ травленн€, пом'€кшуЇ кашель ≥ виводить мокротинн€.

2 ст. ложки подр≥бненоњ св≥жоњ шк≥рки мандарин≥в залити 250 г спирту або гор≥лки, насто€ти в темному м≥сц≥ при к≥мнатн≥й температур≥ тиждень, пер≥одично струшуючи, проц≥дити. ¬живати всередину по 20 крапель з водою 3 рази на день за 30 хвилин до њди.

Ќасто€нку ≥ в≥двар з сушеноњ шк≥рки мандарин≥в вживають при кашл≥, бронх≥т≥ та ≥нших гострих ≥ хрон≥чних захворюванн€х леген≥в, а також €к в≥дхаркувальний ≥ пом'€кшувальний зас≥б, при нудот≥ ≥ дл€ пол≥пшенн€ травленн€.

1 ст. ложку сухоњ подр≥бненоњ шк≥рки залити 1 скл€нкою окропу, насто€ти в закритому посуд≥ на кипл€ч≥й вод€н≥й бан≥ 15 хвилин, охолодити до к≥мнатноњ температури 45 хвилин, проц≥дити. ¬живати по 1/4-1/3 скл€нки трич≥ на день за 15-20 хвилин до њж≥.

ўоб приготувати с≥к з мандарин≥в, його проц≥джують через марлю, швидко нагр≥вають до 80-85 —, розливають в пастеризован≥ банки ≥ герметично закривають.

“акий с≥к дуже корисний, тому що в плодах мандарин≥в м≥ститьс€:

- цукри - 3-12%,

- орган≥чн≥ кислоти - 0,6-1,1%,

- б≥лки ≥ жири - по 0,4%,

- кл≥тковина - 0,6%,

- гл≥козиди, с≥стостер≥н, ф≥тонциди,

- в≥там≥н ¬3 - 0,2%,

- –– - 0,2%,

- каротин, еф≥рна ол≥€,

- м≥неральн≥ сол≥ (кал≥й, кальц≥й, фосфор, магн≥й, зал≥зо).

Ўк≥рка мандарина м≥стить цукри, лимонну кислоту, еф≥рну ол≥ю, метиловий спирт антран≥ловоњ кислоти, в≥там≥ни —, – ≥ т.д.


10.01.2016