ому допомагають проб≥отики?
 ому допомагають проб≥отики?

ѕроб≥отики, або корисн≥ бактер≥њ дл€ травленн€, з кожним роком набирають попул€рн≥сть серед людей ≥ привертають б≥льше уваги медик≥в ≥ вчених. ‘ах≥вц≥ стверджують, що м≥кроорган≥зми нормальноњ кишковоњ флори, проб≥отики, необх≥дн≥ люд€м, що страждають на д≥арею, виразковим кол≥том ≥ синдромом подразненого кишечника.

¬ ”н≥верситет≥ Ѕарселони було проведено досл≥дженн€ за участю 48 пац≥Їнт≥в у в≥ц≥ близько 40 рок≥в. ѕрепарати, що м≥ст€ть б≥ф≥добактер≥њ, були використан≥ дл€ терап≥њ хворих з виразковим кол≥том поза загостренн€м з метою полегшенн€ переб≥гу захворюванн€. ¬ результат≥ ви€вилос€, що вживанн€ йогурт≥в, що м≥ст€ть Bifidobacterium animalis, стаб≥л≥зуЇ кишкову флору, наближаючи њњ до стану флори здоровоњ людини.

“акож вчен≥ переконалис€ в благотворному вплив≥ проб≥отик≥в на хворих на цироз печ≥нки. ” цьому випадку мова йде про препарати, що м≥ст€ть Lactobacillus johnsonii, €к≥ зменшували ризик виникненн€ одного з важких ускладнень цирозу печ≥нки - перитон≥ту.

ƒосл≥дники п≥дкреслили, що також позитивно впливають на м≥крофлору кишечника л≥карськ≥ засоби, що м≥ст€ть антиоксиданти ≥ м≥кроелементи: в≥там≥ни — ≥ ≈, глютам≥нову кислоту, цинк ≥ селен.


05.01.2016