«араз≥ть один одного щаст€м!
«араз≥ть один одного щаст€м!
 ўаст€ ≥ нещаст€ мають заразну природу, €к грип. ÷е п≥дтвердили вчен≥ з √арварду в результат≥ багатор≥чного досл≥дженн€.

ƒл€ вивченн€ цього питанн€ вчен≥ зад≥€ли модел≥, що застосовуютьс€ дл€ вивченн€ ≥нфекц≥йних захворювань. ƒосл≥дженн€ почалос€ ще в 1948 роц≥, в ход≥ €кого вчен≥ щор≥чно опитували 1880 учасник≥в про њх емоц≥йний стан, €ке визначали €к Ђзадов≥льнийї, Ђнейтральнийї ≥ Ђнезадов≥льнийї. ќсоблива увага прид≥л€лас€ тому, €к зм≥нювавс€ емоц≥йний стан людини в зв'€зку з емоц≥€ми людей, з €кими вони знаходилис€ в пост≥йному контакт≥.

јнал≥з даних показав, що щаст€ ≥ нещаст€ можуть бути заразними, причому на тривалий терм≥н. Ѕуло в≥дзначено ≥ те, що люди швидше в≥дновлюютьс€, повертаютьс€ в нейтральний емоц≥йне стан, €кщо ран≥ше в≥н був незадов≥льним. ƒосл≥дники в≥дзначили, що Ђзараженн€ї щаст€м зазвичай тривало близько дес€ти рок≥в, а в≥д стану пригн≥ченост≥ люди Ђвил≥ковувалис€ї за п'€ть рок≥в. ≤ хоча в≥д пригн≥ченого стану люди позбавл€ютьс€ швидше, в≥н ви€вл€Їтьс€ б≥льш заразливим, н≥ж щасливий. “ак, ризик кожного з нас впасти в депрес≥ю зб≥льшуЇтьс€ вдв≥ч≥ лише п≥сл€ одне контакту з нещасною ≥ сумною людиною. ј ось шанси в≥дчути прилив щаст€ п≥сл€ сп≥лкуванн€ з позитивно налаштованою особою зростають на 11%. “акож вчен≥ пом≥тили, що щаст€ б≥льш спонтанне, н≥ж смуток.

јле те, що щаст€м ≥ нещаст€м можна заразитис€ в≥д ≥нших людей, не означаЇ, що можна перекладати всю провину на оточуючих. ” б≥льшост≥ випадк≥в наш емоц≥йний настр≥й залежить в≥д життЇвих обставин ≥ в≥д сили нашого характеру, тобто - в≥д нас самих.


29.12.2015