„ому важливе почутт€ самоповаги дл€ дитини?
„ому важливе почутт€ самоповаги дл€ дитини?
„ому важливе почутт€ самоповаги дл€ дитини?

ѕочутт€ власноњ г≥дност≥ ≥ самоповаги надзвичайно важлив≥ не просто дл€ дос€гненн€ усп≥ху, але ≥ дл€ комфортного ≥снуванн€ в сусп≥льств≥. ј навчати цим €кост€м повинн≥ батьки своњх д≥тей з раннього дитинства.

ўо таке самоповага? ÷е ступ≥нь, в €к≥й людина любить ≥ поважаЇ себе за те, ким вона Ї. «вичайно, розвинути це в≥дчутт€ можна в будь-€кий пер≥од житт€, але краще починати з дит€чих рок≥в, коли становленн€ особистост≥ ще знаходитьс€ в процес≥ розвитку.

™ фах≥вц≥, €к≥ вважають, що самооц≥нка под≥бна шансу. ™ д≥ти, що народжуютьс€ з високим почутт€м власноњ г≥дност≥, але багато таких, €к≥ потребують пост≥йного його розвитку. ƒе€к≥ стверджують, що €кщо у батьк≥в висока самооц≥нка, то найб≥льш ≥мов≥рно, що ≥ дитина у них народитьс€ з високим почутт€м самоповаги. јле закладено це генетично або все залежить в≥д випадку, н≥хто не може сказати напевно.

јле €кщо з народженн€ самооц≥нка дитини страждаЇ, це не означаЇ, що з цим н≥чого не можна вд≥€ти. –озвивати почутт€ власноњ г≥дност≥ можна в будь-€кий час. ” цьому велику роль в≥д≥граЇ оточенн€.

∆итт€ складаЇтьс€ з безл≥ч≥ фактор≥в, €к≥ можуть €к п≥дн€ти самооц≥нку, так ≥ знизити. √оловним фактором Ї батьк≥вська практика, особливо дл€ зростаючоњ дитини. ¬елике значенн€ маЇ те, €к наш≥ батьки ставл€тьс€ до нас, це визначаЇ те, €к ми сам≥ ставимос€ до себе, поки ми ростемо ≥ €к ми дозвол€Їмо ≥ншим люд€м ставитис€ до нас.

Ќаступний фактор - вплив соц≥альних груп, з €кими людина стикаЇтьс€ прот€гом усього житт€. “ак, позитивний досв≥д сп≥лкуванн€ зб≥льшить самооц≥нку на в≥дм≥ну в≥д травмуючих под≥й, €к≥ знижують почутт€ самоповаги.

ўе одним фактором Ї люди, €ких ми вибираЇмо в друз≥. якщо вони ставл€тьс€ до нас з повагою, допомагають розвиватис€ ≥ зб≥льшувати почутт€ власноњ г≥дност≥, то все буде в пор€дку з самооц≥нкою

якщо навчити людину з дитинства оточувати себе людьми, €к≥ п≥дтримують њњ таланти ≥ зд≥бност≥, в≥р€ть в нењ, то це позитивно вплине на впевнен≥сть в соб≥.

≤стотним фактором при розвитку самоповаги Ї виконуван≥ нами д≥њ. Ќаприклад, €кщо в ≥нститут≥ ми вивчаЇмо профес≥ю, €ка нам не подобаЇтьс€, це неодм≥нно негативно позначитьс€ на самооц≥нц≥. ≤ навпаки.

якщо людина займаЇтьс€ тим, що њй подобаЇтьс€, вона стаЇ ентуз≥астом, докладаЇ максимум зусиль дл€ дос€гненн€ результату. ј це призводить до усп≥ху ≥ в≥дчутт€ задоволенн€ житт€м! ѕодбайте про те, щоб ваш≥ д≥ти виросли з почутт€м самоповаги ≥ власноњ г≥дност≥! ÷е зробить щасливими не т≥льки њх, але ≥ вас!


24.12.2015