6 порад дл€ вихованн€ розумноњ дитини
6 порад дл€ вихованн€ розумноњ дитини
6 порад дл€ вихованн€ розумноњ дитини

¬чен≥ пом≥тили, що сучасн≥ д≥ти набагато розумн≥ш≥ попередн≥х покол≥нь. Ќауков≥ досл≥дженн€, проведен≥ в р≥зних крањнах, показали, що з кожним роком розумовий розвиток д≥тей п≥двищуЇтьс€. јле щоб таке трапилос€ ≥ з вашим малюком, необх≥дно присв€тити цьому час, сили ≥ бажанн€.

1. «апиш≥ть дитину в спортивну секц≥ю

—порт корисний дл€ здоров'€ - це в≥домо кожному. јле також в≥н п≥двищуЇ розумов≥ зд≥бност≥. ƒоведено, що п≥сл€ пом≥рних ф≥зичних навантажень здатн≥сть запам'€товувати ≥нформац≥ю п≥двищуЇтьс€ на 20%. ѕ≥сл€ зан€ть спортом д≥ти краще запам'€товують слова, поповнюючи св≥й словниковий запас, вчатьс€ будувати реченн€, сп≥лкуватис€ з однол≥тками ≥ дорослими.

2. –озд≥л≥ть своЇ хоб≥ з дитиною

ѕсихологи вважають, що на€вн≥сть хоб≥ - дуже важливо в житт≥, тому необх≥дно прищепити цю думку дитин≥ в ранньому дитинств≥. Ќа початковому етап≥ це можна зробити, подаючи особистий приклад. «алучайте д≥тей в своњ захопленн€, €кими б вони не були: кул≥нар≥€, малюванн€, музика, велосипедн≥ прогул€нки, колекц≥онуванн€. ÷е не буде нав'€зуванн€м своњх ≥нтерес≥в д≥т€м. „им б≥льше вони спробують ≥ д≥знаютьс€, тим легше њм буде вибрати особисте хоб≥.

3. ’вал≥ть дитину ≥ п≥дтримуйте њњ ≥н≥ц≥ативу

«аохочуйте будь-€кий ≥нтерес дитини до чогось. ƒ≥ти рад≥сно в≥дгукуютьс€ на п≥дтримку, а €кщо вони бачать, що доросл≥ заохочують њх ≥нтереси, то будуть намагатис€ ще б≥льше. ’валити потр≥бно не т≥льки за хороший результат, але ≥ за, то що вони намагаютьс€ ≥ не здаютьс€ на шл€ху до мети. –озкаж≥ть дитин≥, що секрет усп≥ху часто криЇтьс€ в наполегливост≥.

4. —л≥дкуйте за режимом сну дитини

 ористь сну дл€ розумового розвитку незаперечна. —он, правильне харчуванн€ ≥ ф≥зична активн≥сть - три фундаментальних умови дл€ розвитку здоровоњ ≥ розумноњ дитини. ƒосл≥дники довели, що розумовий розвиток ≥ псих≥чний стан дитини безпосередньо залежать в≥д достатнього часу сну.  оли дитина не висипаЇтьс€, вона не може бути уважною, вона г≥рше сприймаЇ ≥нформац≥ю, не може бути активною.

5. «роб≥ть все можливе дл€ в≥дчутт€ щаст€ дитиною

≤ почати потр≥бно з себе. “обто треба стати щасливими батьками. ≤ хоча зробити це здаЇтьс€ не так просто, але треба вм≥ти на час забувати про проблеми ≥ повн≥стю присв€тити час малюков≥. ƒосл≥дженн€ показали, що щаслив≥ д≥ти хочуть вчитис€, вони б≥льш допитлив≥, а значить, розумн≥ш≥.

6. „итайте разом з дитиною

 оли дитина маленька ≥ ще не навчилас€ сама читати, батьки читають њй книжки, €к би виконуючи обов'€зок. јле €к т≥льки малюк опановуЇ навичками читанн€, багато батьк≥в з полегшенн€м залишають сп≥льне читанн€. ≤ даремно! јдже коли ви сам≥ залучен≥ в читанн€, це розвиваЇ у€ву малюка, що необх≥дно дл€ вихованн€ розумноњ дитини, це залучаЇ њњ до культури ≥ просто даЇ в≥дчутт€ ц≥л≥сност≥ с≥м'њ.


12.12.2016