¬ириваючи зуб, ми шкодимо своњй пам'€т≥?
¬ириваючи зуб, ми шкодимо своњй пам'€т≥?
 ¬ириваючи зуб, ми шкодимо своњй пам'€т≥?

якщо у вас не вистачаЇ дек≥лькох зуб≥в, готуйтес€ до того, що скоро вас почне п≥дводити пам'€ть. “ак≥ невт≥шн≥ висновки зробили вчен≥ в результат≥ досл≥дженн€.

¬ ход≥ досл≥дженн€ 273 людей в≥ком в≥д 55 рок≥в пройшли спец≥альн≥ тести. ¬ результат≥ було ви€влено законом≥рн≥сть м≥ж к≥льк≥стю природних зуб≥в ≥ станом пам'€т≥. «вичайно, вс≥м в≥домо, що з в≥ком ≥ стан зуб≥в, ≥ €к≥сть пам'€т≥ пог≥ршуютьс€. јле вчен≥ пом≥тили, що встановлений зв'€зок не залежить в≥д в≥ку людей.

Ќа сьогодн≥ ще точно не встановлена причина взаЇмозв'€зку м≥ж пам'€ттю ≥ к≥льк≥стю зуб≥в. ¬чен≥ припускають, що на€вн≥сть природних зуб≥в впливаЇ на когн≥тивну функц≥ю. «араз вчен≥ втрату зуб≥в розгл€дають €к фактор ризику по€ви проблем з пам'€ттю у людей похилого в≥ку.

¬ ход≥ досл≥д≥в, проведених на щурах, у €ких були вирван≥ зуби, вчен≥ встановили зв'€зок зменшенн€ к≥лькост≥ зуб≥в з пог≥ршенн€м пам'€т≥ ≥ здатн≥стю до навчанн€. √ризуни, у €ких не вистачало дек≥лькох зуб≥в, починали страждати розладом г≥покампу - частини мозку, що бере участь у формуванн≥ пам'€т≥.

” зв'€зку з цим, вчен≥ прийшли до висновку, що втрата природних зуб≥в зменшуЇ сенсорн≥ сигнали, €к≥ посилаЇ в мозок, що призводить до порушенн€ пам'€т≥. —права в тому, що зуби посилають сигнали в мозок через нерв, що в≥дпов≥даЇ за так≥ в≥дчутт€ на обличч≥ €к кусанн€ ≥ жуванн€.

«≥ спостережень учених сл≥дуЇ, що потр≥бно ретельно стежити за зубами, регул€рно проходити обстеженн€ у стоматолога. ” той же час, треба розум≥ти, що не т≥льки в≥д на€вност≥ або в≥дсутност≥ зуб≥в залежить €к≥сть пам'€т≥. “акож на њњ стан впливаЇ негативно нервове ≥ розумове перенапруженн€. —аме тому такий важливий здоровий спос≥б житт€: повноц≥нний сон, правильне харчуванн€, ф≥зична активн≥сть.


07.12.2015