6 фактор≥в, що скорочують житт€
6 фактор≥в, що скорочують житт€
6 фактор≥в, що скорочують житт€

” пошуках метод≥в продовженн€ житт€ вчен≥ ви€вили фактори, €к≥, навпаки, скорочують житт€. ¬и€вилос€, що серед них багато таких, про €к≥ ми особливо не замислювалис€, але щодн€ вони впливають на наше здоров'€.

“ак, стан здоров'€ може сильно пог≥ршитис€, €кщо людина проводить у кр≥сл≥ с≥м ≥ б≥льше годин на день, або спить б≥льше дев'€ти годин на добу.

Ќаблизити смерть можуть, звичайно, ≥ вс≥м в≥дом≥ причини:

- кур≥нн€,

- алкоголь,

- неправильна д≥Їта,

- сид€чий образ житт€,

- надм≥рна ф≥зична активн≥сть,

- надм≥рний сон.

ѕро шкоду багатьох цих фактор≥в в≥домо давно, але варто усв≥домлювати, що поЇднанн€ њх зб≥льшуЇ ймов≥рн≥сть ранньоњ смерт≥ майже в три рази.

якщо ж до цього списку додати недосипанн€, так само, €к ≥ зайвий сон, то шанси ран≥ше розлучитис€ з житт€м зростуть у п'€ть раз≥в. “обто, €кщо сам по соб≥ фактор маЇ незначний вплив, то в поЇднанн≥ з ≥ншими його ефект сильно зростаЇ.

јвстрал≥йськ≥ вчен≥ провели досл≥дженн€, зад≥€вши в ньому 230 тис€ч людей, в≥к €ких становить 45 рок≥в ≥ б≥льше. ƒосл≥дженн€ тривало ш≥сть рок≥в. ” загальн≥й складност≥ було проанал≥зовано 96 р≥зних фактор≥в, що впливають на тривал≥сть житт€ людини. ¬чен≥ створили сам≥ р≥зн≥ комб≥нац≥њ, серед €ких вид≥лили ш≥сть, €к≥ найб≥льш негативно впливають на людину, руйнуючи њњ орган≥зм.


26.11.2015