∆иттЇв≥ невдач≥ - в≥дображенн€ проблем дитинства
∆иттЇв≥ невдач≥ - в≥дображенн€ проблем дитинства
∆иттЇв≥ невдач≥ - в≥дображенн€ проблем дитинства

—в≥т жорстокий ≥, на жаль, ми часто не можемо в≥дгородити зростаючих в ньому д≥тей в≥д проблем ≥ стрес≥в. —≥мейн≥ негаразди, конфл≥кти з ровесниками ≥ безл≥ч ≥нших дит€чих нещасть можуть призвести маленьку людину до депрес≥њ.

’тось може згадати попул€рний в наш≥ дн≥ афоризм - що нас не вбиваЇ, робить нас сильн≥шими, - тим самим виправдовуючи своЇ небажанн€ або нездатн≥сть захистити дитину ≥ нав≥ть щиро вважаючи, що нещаст€ загартують дит€чу душу. јле психологи вже встановили, що психолог≥чн≥ проблеми дитинства т€гнутьс€ за людиною все њњ житт€. «г≥дно з досл≥дженн€ми, д≥ти, €к≥ пережили депрес≥ю, у дорослому житт≥ р≥дше одружуютьс€ ≥ нав≥ть менше заробл€ють, н≥ж њх однол≥тки, €к≥ н≥коли не скаржилис€ на псих≥чне здоров'€.

¬чен≥ провели опитуванн€, €ке показало, що у тих людей, хто з≥знавс€ в на€вност≥ депрес≥й в дитинств≥, дох≥д був у середньому на 20% нижче, в пор≥вн€нн≥ з д≥тьми, що не мали проблеми. ÷ей факт вчен≥ по€снили тим, що так≥ люди працюють на 7 тижн≥в у роц≥ менше.  р≥м того, вони на 11% р≥дше одружуютьс€. ” дорослому житт≥ вони в 7 раз≥в част≥ше скаржилис€ на псих≥чн≥ проблеми.

”часниками досл≥дженн€ стали члени американських с≥мей, дан≥ дл€ анал≥зу збиралис€ прот€гом 40 рок≥в. ¬чених ц≥кавила економ≥чна ≥ демограф≥чна ≥нформац≥€ про 3 800 людей з 5000 с≥мей, починаючи з 1968 року. ” 2007 роц≥ респондент≥в опитали про њх психолог≥чний стан та ≥нших проблеми у в≥ц≥ до 17 рок≥в.

¬ ц≥лому, досл≥дженн€ показало, що психолог≥чн≥ проблеми в дитинств≥ впливають на все подальше житт€ людини, завдаючи њй шкоди. “ому так важливо вчасно ви€вити ≥ вил≥кувати такий стан в дит€чому в≥ц≥.


25.11.2015